2010 Eylül PageRank Güncellemesi | Son Pr Güncellemesi Eylül 2010

0 300

Uzun zamandır beklenen, üzerinde çeşitli söylentiler söylenen temmuz sonunda ağustos sonunda gerçekleşecek diye beklenen pagerank güncellemeleri eylül ayının  ortalarında güncellendi..

Bilgisi olmayan için kısaca pagerank (pr) nedir ona değinelim….

PageRank (PR): Google’ın web sitelere sayfa değeri (page rank) olarak 1 ile 10 arası değer verdiği, google tarafından sitenize biçilen değer olarak algılanabilir.. Sitenizin internet dünyasındaki popülerliği ve websiteler tarafından ne kadar çok link alıyorsa google tarafından yüksek pagerank değerine sahip olacaktır..

Herkesin dört gözle beklediği pagerank güncellemesi normalde 3 aydan 3 aya gerçekleşiyordu ancak bu kez sürenin uzun tutulması web dünyasında pr algoritmasında yeni değişimler mi yapılıyor sorusunuda akıllara getirdi.

eylül 2010 beklenen googlew pr güncellemesi

Bundan önceki en son pagerank (pr) güncellemesi Nisan ayında yapılmıştı ve o tarihten itibaren tam olarak 5 ay geçti tüm tahminler alt üst oldu, resmi kaynaklardan edinilmiş tam bir bilgi olmamamkla birlikte önümüzdeki tahminler yine 3 aylık bir süre öngörülerek yapılmakta. Bu sebeple bir dahaki olası pagerank güncellemesi aralık 2010 tarihinde gerçekleşebilir ve yılın son pagerank (pr) güncellemesi olarak öngörülebilir.

Yılın son pagerank güncellemesi 2010 aralık ayında olması durumunda googledan bonkör davranmasını bekliyor halen 0 olan www.bilgihanesi.com pr değerini en az 2 olarak görmek istiyoruz 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.