Sponsor Bağlantılar2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Kura Çekimi Sonucu

0

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için ev sahipliğŸi yapacak ülke bugün yapılan oylama ile belirledi. Yapılan oylama sonucunda Türkiye 6-7 bir oy farkla ev sahipliğŸini Fransa’ya kaptırdı.

Fransa 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliğŸi yapacak.. Türkiye oylamayı 7-6 kaybetti…

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün UEFA’nın şampiyonayı Fransa’ya vermesinin ardından yaptığŸı ilk açıklama şöyle:

“Biz elimizden geleni yaptık. 1 oyla kaçmış olmasına üzüldük. Tebrik ediyoruz. ”

UEFA Yönetim Kurulu, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) ev sahipliğŸini Fransa’ya verdi.

Cenevre’de Espace Hippomene Kültür Merkezi’ndeki aday ülkelerin yaptığŸı final sunumunun ardından oy verecek 13 UEFA Yönetim Kurulu üyesi müzarekere ve oy verme için toplantıya geçti.

İngiliz Geoffrey Thompson’un başkanlığŸında yapılan toplantının ardından, oylama sonucunu kendisine verilen zarfı açarak UEFA Başkanı Michel Platini açıkladı.

Platini, zarftan çıkan ülkeyi salondakilere göstererek, Fransa’nın kazandığŸını açıkladı.

Açıklamanın ardından sahneye çıkan Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Jean-Pierre Escalettes, “Bizim için çok güzel bir gün. UEFA’nın güvenini sarsmayacağŸız” dedi.

Açıklamanın ardından Fransa heyeti büyük sevinç yaşadı.

Share.

About Author

BİLGİHANESİ KİMDİR? "Türkiye'nin Bilgi Sitesi" sloganıyla 2008 yılında yayın hayatına başlayan Bilgihanesi; bilim ve teknoloji konuları başta olmak üzere bir çok farklı alanda özgün içeriğe sahip olan ve ziyaretçilerine kaliteli hizmet vermeyi amaç edinmiş bir bilgi paylaşım sitesidir. Bu noktada asıl amacımız; kaliteli Türkçe içerik oluşturmak adına gayret göstererek Türk internet mecrasına katkıda bulunmaktır. Saygı ve sevgilerimizle...

Leave A Reply

Sağlık Bilgisi | HukukBH