Android 5.0’i Beklerken 4.2.2 (Jelly Bean) Ortaya Çıktı !

0 402

Google’ ın işletim sistemi android, 5.0 sürümü için hazırlıklarını duyuyrmuş ve kullanıcıların da merakla beklediği android 5.0 çıkış tarihi biraz daha erteleneceğe benziyor. Son zamanlarda çıkan haberlere göre google 5.0 sürümüne geçmeden 4. seriyi tamamen iyileştirip öyle 4. seriyi sonlandırmak istiyor. Sızdırılan haberlere göre mart ayı sonunda android in en son sürümü olacak olan 4.2.2 yi duyurmaya hazırlanıyor.

Android-4.2.2.-Key-Lime-PieYeni ortaya çıkan raporlar, Google’ın Android 4.2.2güncellemesini tamamlamak ve Nexus cihazlarına yayınlamak üzere olduğunu söylüyor.

Android’in bir sonraki büyük güncellemesi olacak Key Lime Pie (Android 5.0), gizliliğini korumaya devam ediyor. Ancak International Business Times’ın ismini açıklamadığı kaynaklarına göre Google mühendisleri, Android 4.2.2 güncellemesini Nexus 7Nexus 4 ve Nexus 10‘da denemeye başladı bile. Küçük çaplı yenilikler sunması beklenen Android 4.2.2’de birkaç güvenlik geliştirmesi ve hata onarımı yer alması bekleniyor.

Android 4.2.2’nin bu ayın ortalarında veya önümüzdeki ay Nexus’lara gelmesi muhtemel. Güncellemenin diğer cep ve tabletlere bu kadar hızlı gelmeyeceğini tahmin etmek ise zor değil. Android 4.1 ve 4.2 sürümlerini içinde barındıran “Jelly Bean” sürümleri, şu an tüm Android’li etkin cihazların yüzde 10’unda kullanılıyor.

Hep birlikte gelişmeleri takip edeceğiz.. Yeni haberler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.