Çekmeyen Cep Telefonları İçin Çözüm Önerileri

0 485

Artık çağımızın en önemli iletişim araçları ve vazgeçilmezlerimiz arasına giren cep telefonları, akıllı telefonlar zaman zaman hepimizi en olmadık zamanda çekim zorluğu nedeniyle sıkıntıya sokabilmekte. İşte bugünün yazısında sizlere ihtiyaç anında çekmeyen telefonunuza neler yapabilirsiniz, çekim gücünü sinyalini nasıl arttırabilirsiniz, onlardan bahsedeceğim…

çekim-gücüCep telefonunuza en ihtiyaç duyduğunuz sırada “çekmiyorsa” ne yapabilirsiniz? İşte deneyebileceğiniz 3 değişik yöntem.

En basit yol: Kılıfı çıkarın: Telefonunuzun kılıfını çıkarmak, telefonunuzun sinyal alışını iyileştirebilir. Modelden modele değişse de, telefonunu tutuş şekliniz de sinyal seviyesini etkileyebilir.

Coğrafi ve çevresel faktörler: Binalar, tepeler, vadiler ve hatta ağaçlar, bağlantı gücünüzü etkileyebilir. Sinyal gücünüz örneğin tüm iş yerinizde düşükse yapabileceğiniz çok şey yok ancak diğer hallerde yerinizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Sinyal güçlendiriciler: Giderek popüler bir çözüm haline gelen sinyal güçlendiriciler, Wi-Fi repeater’lara benzer bir işlev görüyorlar. Sinyal güçlendirici seçerken mobil sağlayıcınızı ve telefonunuzun kullandığı bandı hesaba katmanız gerekiyor.

Diğer bir çözüm ise femtocell‘lerden faydalanmak. Femtocell’ler, temel olarak küçük baz istasyonlarıdır ve belirli bir bölge için size tam sinyal gücü sağlayabilirler.

Kaynak: chip.com.tr’den alınıp derlenmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.