Elma Sirkesi Faydaları, Elma Sirkesi Nelere iyi Gelir

0 555

Elmanın meyve olarak kendiside cildin tazelenmesi ve genç görünmesinde uzmanlar tarafından kanıtlanmış ve vücut için şifalı meyvelerin başında gelen bu nefis tat, sirkesiyle de bir çok faydasını birlikte getiriyor.  Elma sirkesi, özellikle saçlar, cilt, ve elbette zayıflama için kullanılabilinen tamamen doğal ve etkili bir bitkisel oluşumdur. Elma sirkesinin her ne kadar kilo verme ve zayıflama üzerine faydaları ve yararları bizim asıl ilgilendiğimiz nokta olsa da Elma sirkesinin diğer alanlarda da faydalarına kısaca değinmekte fayda var. Eğerki  formda ve estetik bir bedene sahip olmak istiyorsanız Elma sirkesini günde 2 defa için.

Ayrıca Elma sirkesi, ciltteki lekelerden fazla kilolara, sağlıksız saçlardan varisli damarlara kadar birçok rahatsızlığa şifa olabiliyor.

Elma sirkesiyle cilt güzellik seansını herkes evinde kolayca uygulayabilir. Bugüne kadar sadece sofrada kullanılan elma sirkesinin cilt güzelliği için doğurduğu “inanılmaz” sonuçlar ise şöyle sıralanıyor: Ahmet Maranki’nin Elma Sirkesi üzerindeki tespitleri;

Ahmet Maranki Elma Sirkesi ile kepeklere bitkisel çözüm:
Elma sirkesi kepek sorunu çözmenizde sizlere yardımcı olacaktır. banyodan sonra son durulama aşamasında bir kova suya bir bardak elma sirkesi dökerek iyice karıştırın. Saçlarınızı bu karışım ile yıkayın. Kısa sürede kepek sorununa kesin bir bitkisel çözüm bulduğunuzu anlayacaksınız. S

Ahmet Maranki Elma Sirkesi ile Sivilcelere kesin çözüm – Bitkisel sivilce tedavisi:
Elma sirkesi bal ve su karışımı ile yüzünü akşamları yıkayın. Böylece mikrop kırıcı antiseptik özellikli bu karışımi hem sivilce lekelerini yok edecek hem de sivilce tedavisi için etkili çözüm sunacaktır.

Ahmet Maranki Elma Sirkesi ile Ciltteki lekelerine doğal ve kesin çözüm:
Elma sirkesi sadece sivilce tedavisi için değil, aynı zamanda hamilelik lekeleri, güneş lekeleri, melazma, sivilce lekeleri, yaşlılık lekeleri gibi deişik cilt lekelerine de bitkisel çözüm sunmaktadır. 250 ml suya 3 büyük kaşık ile ekleyeceğiniz elma sirkesi ekleyin. Kaynattıktan sonra suyun buharı ile yapacağınız buhar banyosu, kısa sürde cilt lekelerine kesin tedavi sunacaktır. 3 günde bir düzenli olarak tekrarlayın.

Ahmet Maranki Elma Sirkesi ile varislere kesin çözüm:
Varis tedavisinde bitkisel yöntemler arıyorsanız elma sirkesi bu ihtiyacınızı karşılar. Bir havlu yada beze döktüğünüz elma sirkesi ile varisli bölgelere yapacağınız düzenli masajlarla varislerin zamanla kaybolduğunu göreceksiniz.

Ahmet Maranki Elma Sirkesi ile Zayıflama yöntemi:
Elma sirkesi zayıflatırmı sorusunun cevabını aşağıda ayrıntılı bir şekilde verdim. Elma sirlesini aç karnına elma sirkesi bal ve su formülünde olduğu gibi kullanırsanız kısa sürede incelme, zayıflama ve kilo verme sağlarsınız. Diyet ve egzersizle birlikte elma sirkesi zayıflama kürü yapıldığında kısa sürede kalıcı incelme zayıflama sağladığınızı hissedeceksiniz.

Elma sirkesinin faydaları nelerdir, Elma Sirkesi Nelere iyi gelir?
Gerek meyve olarak gerekse de  elma sirkesi olarak her mevsim tüketilmesi gereken  meyva türü, özellikle kış aylarında yüksek oranda şeker depolaması yapan kış elması türleridir. Ancak elma sirkesi yaparken sirkenin çeşnisini artırmak için birden fazla türde elma türünün karışımıyla hazırlanması damak tadınıza hitap etmesi açısından daha uygun olacaktır. Elma sirkesi yapımı için kesinlikle ekşi ve olgunlaşmamış elmaları tercih etmeyiniz. Çünkü bu tür elmaların şeker düzeyi düşük olduğu için mayalanma tam manasıyla gerçekleşmez.

Hijyenik ortamda yapımı gereken elma sirkesi ilk önce 45 derece suda bir güzel ovalanarak yıkanır. Elma sirkesinin muhafaza edileceği cam kavanozların da titizlikle temizlenmesi gerekecektir. Elmalar dilimlendikten sonra katı meyve sıkacağı veya mutfak robotu aracılığıyla elma suyu temin edilir. Elma suyu içerisinde şeker oranının yüksekliği elma sirkesinin fermantasyona uğraması için önemli bir etkendir. Bol şeker olan elma suyundan kaliteli asetik asit yani elma sirkesi elde edilir.

Evde elma sirkesi yaparken şu iki konuya dikkat etmelisiniz. Kullanılacak kabın elma sirkesi ile hava arasındaki irtibatı mümkün olduğunca maksimize etmesi gerekmektedir. O nedenle derin ve dar ağızlı kavanozları tercih etmiyoruz. Elma suyu, kavanoza doldurulduktan sonra üzerinde 1 -2 cm hava boşluğu kalacak şekilde bir mesafe bırakılır ve beyaz tülbent bezi gerilerek bir lastikle veya iple sabitlenir. Tülbent kullanmamızın sebebi, elma sirkesinin mayalanması için hava geçişinin olması gerekmesidir. Ancak toz ve böceklerin elma suyu içerisine girmesini engellemek için ise tülbent takmak zorunlu oluyor.

Elma sirkesi kavanozunu her gün bir kez açarak kaşıkla karıştırıyoruz. Bu şekilde elma sirkesi içerisindeki yararlı bakterilerin tüm kavanoza eşit biçimde dağılması sağlanıyor. Böylelikle oda sıcaklığında sirkeleşme işlemi başlamış oluyor. Cam kap yerine metal kap kullanmamalıyız. Ayrıca güneş ışığından uzak bir yerde loş bir ortamda elma sirkesini muhafaza etmeliyiz. Mayalanma işlemini hızlandırmak için elma sirkesi içerisine kalitesi yüksek bir miktar elma sirkesi kolabiliriz.

Elma sirkesi bu şekilde 4-5 hafta sonra elma sirkesini her gün tadıyoruz. Uygun asit oranı ve tada erişince elma sirkesi olmuş demektir. Elma sirkesi olduktan sonra tekrar bir tülbentle süzerek cam şişelerde loş bir ortamda muhafaza ediyoruz.

Ev yapımı elma sirkesi fabrikalarda yapılanlara göre daha besleyici ve lezzetlidir. Çünkü fabrikalarda üretilenler kimyasal işlemlerden geçirilmekte ve yüksek sıcaklık altında mayalanma işlemi hızlandırılmaktadır. Bu da elma sirkesi içerisinde bulunan faydalı yağ yakıcı zayıflama sağlayıcı enzimlerin,mineral maddeler, iz elementler, vitaminlerin, pektin enziminin, malik ve tartarik asitlerin parçalanmasına neden olmaktadır.

Elma sirkesini çorbalarda salata ve yemeklerimizde çeşni ve aroma sağlamak için kullanabiliriz. Ayrıca her sabah aç karnına bal su ile karıştırarak içersek kısa sürede hızlı bir zayıflama etkisinin olduğunu da hissedeceğiz.
Elma sirkesinin sağlığa ve zayıflamaya faydaları yararları nelerdir, Elma Sirkesi Nelere iyi gelir?

  • Kemikleri güçlendirir ve kemiklerin kalsiyum depolama potansiyelini artırır.
  • Özellikle osteoporoz ve menopoz sonrası kemik kırılmaları için bitkisel tedavi sunar
  • Özellikle vücuttaki sodyum dengesini kurarak yüksek tansiyon şikayetini azaltır.
  • Kandaki yüksek Kolesterol oranını dengeler ve düşürür. Damar tıkanıklıkları ve kan yağlanması olan kişilerde kanı inceltici etkileri vardır.
  • Detoks (Detox) etkisi vardır iyi bir antioksidandır.
  • Elma sirkesinde bulunan potasyum, büyüme çağındaki çocuklarda hücre gelişimini destekler. O nedenle çocuklarınıza elma sirkeli salata yediriniz.
  • Öküsürük, soğuk algınlığı, ciğer üşütmesini iyileştirir.
  • İdrar yolları enfeksiyonlarında, sindirim bozukluklarında, kramplarda, yaban arısı sokmasında, saçta kepekte, uyku bozukluklarında, kulak çınlamasında da bitkisel çözüm sunar.
  • Bizler için en önemli etkisi ise yağ yakıcı etkisinin olması nedeni ile hızlı zayıflama ve kilo kaybı sağlar
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.