Eurovision 2012 Şarkı Yarışması 1. İsveç Loreen “Euphoria” Dinle İzle | Song Contest Result

0 364

Sonucu merakla beklenen 2012 Eurovision şarkı yarışması finali 26 Mayıs 2012 gecesi yapıldı ve bu yılının kazananı İsveç oldu.. İsveç adına yarışan Loreen yarışmayı açık ara farkla 1. tamamladı ve 372 puanla adını birinci sıraya yazdırdı.. Temsilcimiz Can Bonomo, ‘Love Me Back’ adlı şarkısıyla 18′inci sırada sahne aldı. Türkiye 112 puanla Eurovision yarışmasında 7. oldu. 57. Eurovision Şarkı Yarışması’nı İsveç 372 puanla kazandı.

Eurovision Son Contest | Şarkı Yarışması 2012 1.si İsveç (Sweden Euphoria Dinle İzle;
[jwplayer mediaid=”2135″]

Azerbaycan’da yapılan 57. Eurovision ŞarkıYarışmasını ”Euphoria” şarkısıyla İsveç’i temsil eden Loreen kazandı. Türkiye’yi ”Love Me Back” adlı şarkısıyla temsil eden Can Bonomo yedinci oldu.

“Ateş Çiçeği” logosu ve “Ateşini Yak” sloganıyla başkent Bakü’de düzenlenen yarışmada 42 ülke temsilcisi sahne aldı. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 20 ülke iki yarı final serisinden sonra finale hak kazanmıştı.

Crystal Hall’da yapılan büyük finalde yarışan 26 ülke temsilcisi arasından İsveç adına sahneye çıkan Loreen birinciliği elde etti.

-RUS Nineler Yarışmanın 2.si Oldu 

Şarkı yarışmasının tartışmasız en renkli grubu Buranovski Babuşki yani Rus nineler ikinci oldu. Performansları ile göz dolduran nineler milli kıyafetleri ve sobaları ile sahne aldı. Sevimli ninelerin yaş ortalaması hayli yüksek olmasına rağmen salonu coşturmayı başardılar.

Eurovision şarkı yarışması önümüzdeki yıl 14 Mayısta İsveç’te yapılacak.

Birinci olan Loreen: Yeşil odada boşlukta gibi hissettim, zaman durmuştu

Azerbaycan’da düzenlenen 57. Eurovision Şarkı Yarışması’nın galibi Loreen, yeşil odada kendini boşlukta gibi hissettiğini ve zamanın durduğunu söyledi.

Yarışma bitiminin ardından basın merkezinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan İsveç temsilcisi Loreen, ona inandıkları ve bu performansı sergilemeye fırsat verdikleri için İsveç halkına teşekkürünü iletti.

Yarışmaya çok uyuyarak ve çok yemek yiyerek sadece performansına odaklanarak hazırlandığını söyleyen İsveçli sanatçı, şarkısı Euphoria’nın olabildiğince uzun süre dillerden düşmeyeceğini umut ettiğini söyledi.

Dansının ne anlama geldiğinin sorulması üzerine Loreen, dansının özgürlüğü tanımladığını belirterek ”Hiçbir kural yoktur, ne hissettiğinizi gösterir, ne olmak istersen ol’ diye konuştu.

Loreen, İsveç’i düşündüğünde doğayı, temiz havayı ve suyu düşündüğünü belirterek, herkesi gelecek yıl yapılacak Eurovision-2013′e davet etti.

eurovision 2012 1 si dinle, loreen euphoria dinle, isveç eurovision şarkısı trt 1 dinle, eurovision 2012 1 cisini dinle, eurovision 2012 1 sini dinle, eurovizyon 2012 1 si dinle, isveç eurovision 2012 şarkısı dinle, euphoria dinle, 2012 eurovision 1 leri dinle, loreen-sweden dinle,

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.