Facebook’ta Beğenilerinizi Gizlemek | Like’larınızı Kendinize Özel Yapın

0 265

Facebook artık günümüzde bir yaşam tarzı geldi, neredeyse artık facebookla yatıp facebookla kalkar bir hale geldik. Bugün sizlere fazla bilinmeyen ama oldukça kullanışlı ve işinize yarayabilecek bir gizleme yönteminden bahsedeceğim..

facebook-beğeni-gizlemeBu yöntem özellikle beğenilerini özel kılmak isteyen beğendiği herşeyin arkadaşlarının duvarında görünmesini istemeyenler için.. Bu yöntem sayesinde Like’larınızı kendinize özel olarak ayarlayabilir ve gizleyebilirsiniz..

Facebook’ta Beğenilerinizi Gizlemek, Kendinize Özel Hale Getirmek:

Facebook’ta herhangi bir sayfayı beğendiğinizde (örneğin bir şarkıcıyı), beğendiğiniz sayfadan en son yeniliklerden haberdar oluyorsunuz. Ancak herhangi bir nedenle beğendiğiniz bazı sayfaların başkalarına görünmesini istemiyorsanız, bunları tek tek gizlemenin bir yolu olmasa da,kategorileri gizlemeniz mümkün. İşte yapmanız gerekenler.

  • Profilinizdeki Beğenmeler sayfasına gidin ve Düzenle’ye tıklayın.
  • Kaldırmak istediğiniz beğenmenin üzerine gelip X’e tıklayarak onu kategorisinden kaldırın.
  • Aşağı kaydırın ve kullanmadığınız kategorilerden bir tanesinin üzerine gelin (Spor Takımları veya oyunlar gibi). Bu kategorinin görünürlüğünü “Sadece Ben” olarak ayarlayın.
  • Şimdi gizlemek istediğiniz beğenmeyi bu kategoriye ekleyin. Beğenmenin bu kategoriyle ilgisi olmasa bile Facebook onu eklemenize izin verecek.

Sayfanın üst tarafındaki “Düzenlemeyi Bitir“e tıklayın Facebook’u normal olarak kullanmaya devam edin. Umarım faydalı olmuştur..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.