Fethiye’de Çamur Banyosu Keyfi | Yaz Turizmi için Gezi Yerleri

0 650

Yaz turizmi denince akla güney sahillerimiz gelir, vatanımızın her köşesi cennettir ama güney sahillerimizin yeri ayrıdır. Özellikle tatil yapanlar iyi bilirler kil, çamur banyolarıyla vücutlarında ki atıklardan kurtulmak ve vücut için gerekli mineralleri almak vücudunuza bakım yapmak için çamur banyolarının yeri ayrıdır.

Bu yazımızda sizlere Fethiye ilçemiz de yer alan çamur banyosu alanlarından bahsedeceğim. Çamur banyosu denince aslında ilk akla gelen yerlerden birisi Dalyan’dır Fethiye ise daha çok “ölü deniz” iyle bilinir. Fethiye’ye gelenler adı gibi Saklıkenti ziyaret etmeden ayrılmaz. Saklıkenti ziyaret edenlerde çamur banyosu keyfinin ne olduğunu çok iyi bilirler.

çamur-banyosu-turizmi

Fethiye sınırları içerisinde bulunan Saklıkent yakınlarında da çamur banyosu yapmak mümkün. Yaz aylarında günde binden fazla kişi bu bölgede çamur banyosu yapıyor. Hem Saklıkent Kanyonu’nu görmek hem de çamur banyosu ile keyif yapmak… Mükemmel!

Saklıkent yakınlarında çamur banyosu için mükemmel alanlar mevcut. Tur şirketleri buraların farkına geç de olsa vardılar. Birçok tur şirketi çamur banyosu için Saklıkent’e geziler düzenliyor.

Saklıkent’e hayat veren çaylarda yerli ve yabancı çok sayıda turist hem serinliyor hem de eğleniyor. Çamur banyosunun yanı sıra bu alanlarda rafting yapmakta mümkün. Çoklu yahut tek kişinin kullanabileceği botlar ile Saklıkent Kanyonu’ndan çamur banyosu yapılacak alana doğru kürek çekmek çok eğlenceli.

Bu büyük keyfi henüz yaşamamış olanlara şiddetle tavsiye ediyoruz Fethiye Saklıkenti…


Çamur banyosu denildiğinde akla ilk gelen yer Dalyan olabilir ama Dalyan tek değil. Saklıkent’te de çamur banyosu için çok güzel alanlar var. İster şahsi aracınızla isterseniz tur şirketleri vasıtası ile bu alanlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çamur banyosu yapanların gençleşip güzelleştiği yönünde bir rivayet var

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.