Galaxy S4’e İlk Güncelleme Geldi-S4’ün Sıkıntılarını Çözen İlk Yama Dağıtılmaya Başladı

0 312

Chip.com.tr’nin sammobile kaynaklı haberine göre Samsung, Galaxy S4 sahiplerinin oldukça canını sıkan sd kart depolama ve hdr video kayıt sorununu  yayımlanaan bu yama/ güncelleme paketiyle birlikte çözüme kavuşturuyor.

galaxy-s4-ilk-guncellemeAlmanya’daki bazı şanslı Samsung Galaxy S4 sahipleri, ceplerine bir dizi geliştirme sunan güncellemeyi almaya başladılar. Bu güncellemeyle birlikte  S4 sahipleri telefonlarında aşağıdaki değişiklik ve yeniliklere kavuşuyorlar;

  • Geliştirmeler arasında uygulamaları SD karta taşıyarak 16GB’lık depolama alanınızda boş yer açmak yer alıyor. Hatırlayacağınız gibi Galaxy S4’ün 16GB’lık depolama alanınınyaklaşık 9GB’ı kullanıcıya kalıyordu.

 

  • Güncellemenin getirdikleri arasında kamera firmware’inde yapılan bazı geliştirmeler, HDR video kaydedebilme ve ekranı kaydırırken ortaya çıkan mor efekti onaran bir geliştirme var. Bunun yanında ayarlar menüsünde de bazı yeni seçenekler bulunuyor.

SamMobile, güncellemenin ilk olarak Snapdragon işlemcili S4’lere (GT-I9505) geldiğini söylüyor. Ancak sitenin kaynaklarına göre güncelleme, Exynos’lu Galaxy S4’e de yakın gelecekte ulaşacak.

Yeni güncellemeler ve değişiklikler oldukça sizleri haberdar edeceğiz. Hepinize mutlu günler.. 😉

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.