Hotmail’den Mail Adresi alma,hotmail.com.tr uzantılı e-mail adresi

0 687

Hotmail.Com, msn.com, windowslive.com ve hotmail.com.tr uzantılı e-mail adresi almak istiyor ama alamıyorsanız aşağıda sizlere adım adım nasıl e-mail adresi alınır resimli olarak anlatacağım.

Öncelikle web tarayıcımıza   www.hotmail.com adresini yazalım ve enter diyelim. Açılan sayfa,   aşağıda resimde gördüğünüz gibi bi ekran olacaktır.

Mail adresi nasıl alınır
Mail adresi nasıl alınır

Açılan bu sayfada sol aşağıda bulunan KAYDOL düğmesine tıklıyoruz. Mail oluşturma ekranına gidiyoruz.

Aşağıdaki resimde gödüğünüz gibi bir sayfa açılacak ve numaralandırılmış olan 15 tane işlemi sırasıyla açıklayarak yapıyoruz.

Mail adresi nasıl alınır, mail adresi alınırken

1 No’lu işlem :

Windows Live ID : yazan kısma mail adresimizde kullanmak istediğimiz ismi yazıyoruz ve 2 no’lu işleme geçiyoruz.

2 No’lu işlem :

Mail uzantı Seçimi: yukardaki resimle 2 numaralı gördüğünüz yerden hangi uzantıda adres almak istiyorsak onu seçiyoruz. Bize 3 seçenek sunuluyor bunlar, windowslive.com, hotmail.com ve hotmail.com.tr’dir.   Bu adımıda başarı ile yaptıktan sonra 3 no’luişleme geçiyoruz.

Not: Kullanılabilirlik durumu düğmesine basarak o adresin daha önce başkası tarafından alınıp alınmadığını kontrol edebilirsiniz, eğer almak istediğiniz adres başka tarafından alınmışsa yeni bir isim seçmek durumundasınız.

3 No’lu işlem :

Parola (şifre) Oluşturmak: almakta olduğumuz mail adresimiz için maillerimizi okumada ve adresimize girmede kullanacağımız   en az 6 haneli olması tavsiye edilen şifremizi belirliyoruz. ve 4 nolu işleme geçiyoruz

4 No’lu işlem :

Yukarda yazdığımız şifremizi yeniden yazıp onaylıyoruz : 3 nolu işlemde oluşturduğumuz şifremizi buraya tekrar yazıyoruz. ve 5 nolu işleme geçiyoruz.

5 No’lu işlem :

Diğer e-posta adresi : Adresimizi oluşturduktan sonra şifremizi unutmamıza veya adresimizin çalınması durumunda parola sıfırlama bilgilerini gönderebileceğimiz şimdiki almakta olduğumuz adresten bağımsız başka bir mail adresimiz varsa buraya onu giriyoruz şayet başka bir mail adresimiz yoksa 6 nolu işleme geçiyoruz,

6 No’lu işlem :

Veya Parola Sıfırlamak için Güvenlik Sorusu seçin: seçeneğini tıklayıp bir güvenlik sorusu ve cevabı oluşturuyoruz. ( cevabınız kolay tahmin edilebilir olmasın aksi halde adresiniz hacklenebilir) bu işlemide başarı ile yaptıktan sonra 7 işlemimize geçiyoruz,

7-8-9-10-11-12-13 No’lu işlemler :

Buarada sırasıyla,

Adımız: ismimizi bu kısma yazıyoruz (7 No’lu işlem )

Soyadımız: Soyadımızı bu kısma yazıyoruz (8 No’lu işlem)

Ülke/Bölge: Ülkemizi listeden buluyoruz ve seçip diğer kısma geçiyoruz. (9 No’lu işlem)

Bulunduğumuz il: Bulunduğumuz il’i seçiyoruz ve diğer kısma geçiyoruz. (10 No’lu işlem)

Posta kodumuz: ilimizin veya ilçemizin posta kodunu yazıyoruz. (11 No’lu işlem)

Cinsiyetimiz: Cinsiyetimizi işaretliyoruz. (12 No’lu işlem)

Doğum Tarihimiz: Doğum tarihimizi   Gün-Ay-Yıl olarak giriyoruz. (13 No’lu işlem)

14 No’lu işlem :

Resimdeki 8 tane karakteri 14 nolu işlemdeki kutucuğa girme : karmaşık şekilde oluşturulmuş güvenlik amaçlı olan bu 8 tane karakteri 14 numaralı yerdeki boşluğa giriyoruz. ve 15 nolu işleme geçiyoruz.

15 No’lu işlem:

Kabul Ediyorum Butonu (Düğmei): Yukarıda tek tek yapmış olduğumuz 14 tane işlem sonucunda mail adresimizi almak için son aşamamız olan Kabul Ediyorum Butonuna tıklayarak yeni mail adresimizi alabiliriz.

Ayrıca msn.com uzantılı mail adresi almak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıkalayarak msn.com uznatılı mail adreside alabilirsiniz.

Msn.Com uznatılı Mail alma adresi :

Msn.Com uzantılı mail :

https://accountservices.passport.net/reg.srf?ns=msn.com&sl=1&lc=1055

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.