ince belli olmanın yöntemleri nelerdir, bel nasıl inceltilir

0 456

Fazla kilo her zaman başımıza bela olmuştur ve bu fazlalıklarla oluşan belimizdeki kalınlaşmalar da bizi ayrıca rahatsız etmiş. İnce bir bele sahip olmanın ince belli olmanın yöntemleri nelerdir, bel nasıl inceltilir, ince belli olmanın sırları nelerdir gelin birlikte öğrenelim.

Öncelikle kilo aldıran besinlerden bizi şişmanlaştıran görüntümüzü bozan gıdalardan uzak duracağız, daha sonra artık gün içinde aldığımız kalori miktarının farkında olacağız ve aldığımız kaloriden fazlasını yakmayı bileceğiz ve en önemlisi belimizin ölçüsünü ideal seviye getirmek için düzenli egzersizler yapacağız. Unutmamalıyız ki, ince bir bele sahip olmak istiyorsanız öncelikle yediklerinize dikkat etmelisiniz.

Yemek yemeden önce bir bardak su içerek daha az yemek yememizi sağlayabilir ya da bir parça yağ yemenin beyninize doyduğunuz hissini gönderdiğini biliyor muydunuz? Bu sayede beynimize doymuşmuşuz gibi sinyal göndermiş ve sonuçta daha az yemek tüketmiş olacağız.

Temeli bel ölçüsüne dayalı bir diyetimiz var. Eğer yemek yeme sisteminizi otomatikleştirebilirseniz herşey daha kolay olacaktır. 5 dakikada hazırlanabilen kolay bir kahvaltı menüsü. Dengeli ve sağlıklı beslenmeyi kendimize öğretebilirsek hayatımız çok daha güzel ve sağlıklı olacaktır. Bizlerde etrafımıza imrenerek bakmaktan kurtulmuş olacağız.

Bel inceltme Yöntemi, Menusu :

  • 1 kaşık soya proteini
  • ½ çorba kaşığı keten tohumu yağı
  • ½ fincan donmuş çay üzümü
  • 1 büyük boy muz (veya sevdiğiniz başka bir meyve)
  • Yarım çorba kaşığı bal veya elma suyu konsantresi
  • 30 gr buzlu su

Bütün malzemeyi bir blandere koyu ve içebileceğiniz kıvama gelene kadar karıştırın. Bu sabah kahvaltısı için ideal bir karışımdır.

İdeal bel ölçüsünü yakalamak için yapmanız gereken şey, göbek deliğinizin hizasından bel çevresini ölçmektir.
Kadınlar için ideal bel ölçüsü;
82 santimdir. 93 santimi geçtiğinizi görüyorsanız sağlık riskiniz artmış demektir.
Erkekler için ise bu ölçü ;
88,5 santimdir. 101 santimden sonrası da erkekler için sağlık riski anlamına gelir.

Bel inceltme hareketleri için en iyi egzersiz ters mekiktir. Yere uzanıp, ayaklarınızı dik olarak kıvırın. Dirsekleriniz dışarıda kalacak şekilde ellerinizi başınızın altına koyun. Sağ omuzunuzu sol dizinize doğru kaldırıp bükülmeye çalışın. Dirseğiniz kulağınızın hizasında olmalı, önünüzde değil.

Bel inceltme egzersizleri ve bel inceltme Yöntemleri Nelerdir, Bel Nasıl inceltilir;

Başınızı veya boynunuzu elinizle desteklemekten kaçının. Ağırlaşıncaya kadar bekleyin. Hareketi diğer taraf için de tekrarlayın. Bu hareketi 1 ila 5 kez arasında yapın. Birer birer artırarak 15 kez yapmaya çalışın. Dikkat etmeniz gereken önemli bir hususta hareketi 50 den fazla yapmamanızdır. Hareketin sayısı değil kalitesi önemlidir. Doğru yapılan 10 mekik hareketi, uyduruk yapılmış 50 hareketten daha faydalıdır.   İlk başladığınızda hareketler sizi zorlayabilir. Kaslarınızda ağrı hissedebilirsiniz ama bu geçicidir. Karın kaslarınız güçlendikçe hareketi daha kolay yapabildiğinizi göreceksiniz.

Yukarıda anlatılmış olan bilgiler ışığında düzenli çalışarak sizde istediğiniz bel inceliğine kavuşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.