Sponsor BağlantılarKuru Fasulye Tarifi, Nasıl Pişirilir Yapılır? Akdeniz Usulü Pişirme Tarifi

0

Türk mutfağının vazgeçilmez en özel tatlarından lezzetlerinden olan kuru fasulye tarifi nasıl yapılır, nasıl pişirilir, kolay lezzetli pratik resimli kuru fasulye tarifini ve malzemelerini aşağıda verdiğim tariften edinebilirsiniz.. Hepinize şimdiden afiyet olsun..

Akdeniz Usulü Kuru Fasulye Tarifi için Malzemeler :

  • Yeteri kadar haşlanmış fasulye,
  • Sıvı yağ (tercih zeytin yağı kullanmanızdır.)
  • 1 adet orta boy soğan,
  • 4 adet orta boy rendelenmiş domates,
  • Yarım yemek kaşığı salça (daha kırmızı bir kıvam için biber salçası da eklenebilir yarım kaşık),
  • Tuz, ve ½ tatlı kaşığı karabiber,
  • Toz kırmızı biber (acı değilse 1 yemek kaşığı kadar, acıysa 1 tatlı kaşığı kafi),
  • Yarım Tatlı ( ½)  kaşığı kimyon,
  • İsteğe bağlı 2 adet   knor tavuk bulyon tableti
kuru fasulye tarifi, pişirilişi, hazırlanışı,resimli kuru fasulye yapılışı
kuru fasulye tarifi, pişirilişi, hazırlanışı,resimli kuru fasulye yapılışı

Hazırlanışı;

Geceden 6-8 su   bardağı kadar ayıklanmış fasulyemizi derin bir kaba üzerini 3-4 parmak örtecek şekilde temiz bir suyla dolduruyoruz ve 10-12 saat kadar su içerisinde bırakarak fasulyelerimizin iyice şişmesini sağlıyoruz. Sonra  tenceremize şişen fasulyelerimizi alıyoruz ve ağızda kolay parçalanacak hale gelinceye kadar ocağımızda kaynatıyoruz,   (fasulye kaynamaya başladıktan sonra ocağın altını kısmayı unutmayın)..

Fasulyelerimiz ağızda kolay parçalanacak kıvama geldikten sonra ocaktan alıyoruz ve başka bir tencereye biraz 4-5 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ( zeytin yağ olmayanlar veya sevmeyenler ayçiçeği yağı kullanabilir) koyup, önceden rendelemiş olduğumuzu domateslerimizi içerisine koyuyoruz ve biraz karıştırıyoruz ardından yarın yemek kaşığı domates ve biber salçamızı ilave ediyoruz, onları iyice karıştırdıktan sonra haşlamış olduğumuz fasulyelerimizi de içerisine koyuyoruz ve soğanımızı 2 ye bölüp içerisine atıyoruz . ֜zerine yarım ( ½) tatlı kaşığı kimyonumuzu, karabiberimizi, toz biberimizi (isteğe bağlı tavuk bulyon kullanacaklar 2 tablet tavuk bulyon ekleyebilirler) ve yeteri kadar tuz ilave ettikten sonra iyice karıştırıyoruz ardından fasulyelerin üzerini 3-4 parmak kaplayacak şekilde suyla dolduruyoruz ve kaynamasını bekliyoruz, kaynamaya başladıktan sonra ocağımızın altını kısıyoruz ve kısık ateşte 25 dk kadar pişiriyoruz ve ocağımızı kapatıyoruz 15 dk. yemeğimizi dinlendirdikten sonra servise hazırdır hepinize afiyet olsun. ( Bu Akdeniz usulü Kuru fasulye tarifidir.)


Arama sonuçları: kuru fasulye,  kuru fasulye nasıl çabuk pişer,  pratik kuru fasulye tarifi,  kuru fasulye tarifi video,  kuru fasulyeye tavuk bulyon,  kuru fasulyenin içine tavuk bulyon, 
Share.

About Author

BİLGİHANESİ KİMDİR? "Türkiye'nin Bilgi Sitesi" sloganıyla 2008 yılında yayın hayatına başlayan Bilgihanesi; bilim ve teknoloji konuları başta olmak üzere bir çok farklı alanda özgün içeriğe sahip olan ve ziyaretçilerine kaliteli hizmet vermeyi amaç edinmiş bir bilgi paylaşım sitesidir. Bu noktada asıl amacımız; kaliteli Türkçe içerik oluşturmak adına gayret göstererek Türk internet mecrasına katkıda bulunmaktır. Saygı ve sevgilerimizle...

Leave A Reply

Sağlık Bilgisi | HukukBH