Sponsor BağlantılarPhotoshopta Gölgeli Transparan Yazı Yazma

0

Photoshop ile resimlerimiz üzerine gölgeli transparan yazılar nasıl yazılır sizlere resimli anlatımını yapacağım. Öncelikle üzerinde çalışacağımız resimleri açıyoruz ve aşağıdaki adımları uyguluyoruz…

Yazınızı yazın. Resim üzerinde bulunmasını istediğiniz yere getirin.
Seçili hale getirin ve alfa kanalı olarak kaydedin. Seçililiğini gidermeyinResminize dönün. Yazı layer’ını görünmez kılın. Çünkü artık orada işimiz bitti.

Seçili alanı 2-3 piksel yukarı ve sola kaydırın. 5 piksellik feather verin.

Load selection’dan ilk kaydettiğiniz alfa kanalını (yazıyı) yükleyeceksiniz. Ama iki alanın kesiştiği bölüme gereksinim duyduğumuz için, Subtract from Selection’u işaretleyin.

Kesişme sonucu elde etmek istediğimiz alanı yanda görüyorsunuz. Ctrl +H ile seçililik çizgilerini gizleyin.

Koyulaştırmayı yapabileceğiniz herhangi bir araçtan yararlanabilirsiniz.

Hue/Saturation, Brightness/Contrast, Curves, Level kullanabilirsiniz.

Ben aşağıda gördüğüz ayarlarla Brightness/Contrast’tan yararlandım.

Alfa 1 kanalını tekrar yükleyip, (resmin genel renk dağılımına göre) yazının rengini çok az açmanız ya da koyulaştırmanız daha belirgin olmasını sağlar.


Arama sonuçları: elde gölgeli yazı, 
Share.

About Author

BİLGİHANESİ KİMDİR? "Türkiye'nin Bilgi Sitesi" sloganıyla 2008 yılında yayın hayatına başlayan Bilgihanesi; bilim ve teknoloji konuları başta olmak üzere bir çok farklı alanda özgün içeriğe sahip olan ve ziyaretçilerine kaliteli hizmet vermeyi amaç edinmiş bir bilgi paylaşım sitesidir. Bu noktada asıl amacımız; kaliteli Türkçe içerik oluşturmak adına gayret göstererek Türk internet mecrasına katkıda bulunmaktır. Saygı ve sevgilerimizle...

Leave A Reply

Sağlık Bilgisi | HukukBH