Sponsor BağlantılarSelülite iyi Gelen Bitkiler, Selülit Bitkilerle Tedavi Etmek

0

Selülit, kadınların korkulu rüyası kabusu olan selülit bitkilerle tedavi etmek mümkün mü, hangi bitkiler selülite iyi gelir, selülir nasıl önlenir, selülite bitkisel çözümler… Tüm bu merak edilen soruların cevabını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Selülitlerden kurtulmak için öncelikli tercihimiz doğal yollar olmalıdır yoksa bıcak altına yatmak veya doğal olmayan yollardan çare aramak daha büyük sorunlara neden olabilir. Selülite faydalı olduğu bilinen bitkilerden bazıları şunlardır;

Dere otu kökü idrar  söktürücü özelliğiyle   organizmayı toksinlerden arındırır, endokrin bezlerinin metabolik     işlevlerini normalize eder. Huş ağacı selülit oluşumuna de zemin hazırlayan, vücudun     dokulardaki fazla suyu atmasını sağlar.

Taze meyve ve sebze, özellikle kivi, limon, yulaf,     bezelye, fasulye ve mercimek yiyerek cildinizin daha gergin bir yapıya sahip olmasını     sağlayabilirsiniz. Beyaz ve kırmızı turp, maydanoz, çilek ve kereviz ise vücudun fazla suyu     atmasını sağlar. Ayrıca yeşil çay, biberiye çayı, rezene çayı, zencefil, mısır püskülü yardımcı  olabilir.

Selülite karşı aşağıdaki bitkisel yağlar kullanılabilir; ardıç, limon, bergamot, greyfurt,     turunç, limon otu, tarçın, muskat,   sardunya.

Japon diyet uzmanları zayıflamak için greyfurt ve kara biber kokularının yararlı olduğunu     ortaya çıkarmışlar. Bu kokularla vücudun yağ yakma işlemi arasında direk bir bağlantı     olduğunu iddia ediyorlar. Bu nedenle greyfurdu aktif olarak kullanmaya başlasanız yararınıza olur. Hem deriye sürerek, hem banyoda kullanarak iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Selülit için alınması gerekli olan bitkisel takviyeler:

– Biberiye çayı, günde 2-3 bardak, tatlandırılmadan içilmelidir. Hamileler ve yüksek kan  basıncı olanlar içmemelidir.

– Enginar yaprağı çayı için; 1 tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış yaprak, 1 bardak kaynar  suyla haşlanır, 8-10 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 3 bardak çay,  aç karnına, tatlandırılmadan içilir.

– Limon suyu, suyla yarı yarıya inceltilir, tatlandırılmadan, günde 1 bardak içilir.

– Duvar sarmaşığının yapraklarını ufalayın ve bir litre sıcak suya katıp için.

– Erkeçsakalı çiçeklerini günde 4-5 kez demleyerek aç karna için. Fincan başına   iki tutam erkeçsakalı yeterli.

– Günde en az 1 bardak greyfurt suyu için. Greyfurt selülitin düşmanıdır; yağları parçalar  ve cildi canlandırır.

Bu şekilde dikkat edildiği takdirde kısa sürede selülitlerinize elveda diyebilirsiniz.


Arama sonuçları: selülite bitkisel çözüm,  selülite ne iyi gelir,  selülite en iyi gelen yağ,  selülite iyi gelen bitkisel yağlar,  selülit bitkisel çözüm,  selülite iyi gelen bitki çayları,  selülite bitkisel çözümler, 
Share.

About Author

2000'li yılların başlarında başlayan bilgisayar merakım, beni bugün burada sizlerle buluşturuyor...Hukuk eğitimimin yanında bilişim ve teknoloji dünyasında kendi çapımda hobi olarak uğraşmaktayım.. :))

Leave A Reply

Sağlık Bilgisi | HukukBH