Sponsor BağlantılarTurksat 1C’den 3A’ya Nasıl Geçilir? Yeni Uyduya Geçiş için Yapılması Gerekenler

2

TÜRKSAT 4A UYDUSU KANAL  AYARLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Uydu Alıcılarının Türksat 4A’ya Göre Ayarlanması

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecektir.

Diğer uydu alıcıları içinse, 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılması gerekmektedir.

Pek çoğumuzunda bildiği gibi Türksat Uydu yayınını 27.10.2008 tarihinden itibaren Türksat 3A yeni uydu vericisine taşımayı başlatmıştı ve bu süreç içerisinde kanallar yeni frekanslara taşınmaya başladı bu sebeple de uydu kanallarının bi kısmı Türksat 1C ve 2A olarak cihazlarını güncellemedikleri için eski kanal listesi ile yeni kanalları yeni frekansları izleyememekte idi.


Bilgihanesi.com ziyaretçileri için hala eski uydu yani Türksat 1C ve 2A kullananlar için nasıl Turksat 3A’ya sounsuz bir şekilde geçebileceklerini anlatacağım.

TURKSAT A.Ş Tarafından yeni hizmete sokulan TURKSAT 3A Uydusundaki frekans geçiş süreci 27.10.2008 tarihi itibarı ile başlamıştır. TURKSAT 1C üzerinden 3A yı izleyeceğiz, yapmamız gereken ufak birkaç değişiklik:

Tarama Şekli : Tek uyduyu seçiyoruz.
Uydu : Turksat1C2A seçiyoruz.
Transponder : 12731/3333/V Seçiyoruz.
NIT Tarama : Açık Yapıyoruz.
Kanalları Tarama Tipi : Tüm Seçebiliriz.

yada

Uydu İsmi : Turksat 1C seçiyoruz.
Arama Modu : Manuel Seçiyoruz.
Frekans : 12731
Sembol Oranı : 3333
Polarizasyon : Dikey (Vertical)
Şebeke Arama : Açık Seçiyoruz.

Aramayı Başlat Dememiz Yeterli.

Videolu Anlatım:

Türksat 2A dan 3A ya geçiş …

1) Receiver’ınızı “Fabrika Ayarları”na geri getirmelisiniz.

2) TURKSAT A.Ş tarafından yeni hizmete sokulan TURKSAT 3A Uydusundaki frekans geçiş süreci 27-10-2008 tarihi itibarı ile başlamıştır.Ancak bu geçiş 29-10-2008 tarihine kadar süreceğinden (Şimdilik öngürülen süre) lütfen zaman zaman Network frekansı olan

Frekans: 12.731Mhz Sembol Oranı: 3333 FEC Değeri: 3/4 Polarizasyon : Vertikal (Dikey)

Frekans ve değerlerden tarama yaparak yeni kanalları kayıt ediniz.

Digital Platformlara ait kullanıcılar ise eğer teknik sorun yaşıyorlar ise,üyeliklerinin bulundukları kuruluşları arayarak yardım alabilirler.

Eğer zamanınız yoksa veyahut belirtilen işlemler neticesinde görüntü alamıyorsanız, herhangi bir uydu yazılım dükkanına girerek küçük bir meblağ karşılığında makina modelinize uygun yeni bir yazılım ve kanal listesi yükleterek sorunsuz bir biçimde Türksat 3A uydusunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Hepinize keyifli seyirler.. Umarım faydalı olmuştur..


Arama sonuçları: türksat 1c den 3a ya geçiş,  türksat 1c den 3a ya nasıl geçilir,  receiver ayarları,  türksat 1c frekansları 2012,  türksat 3a ya nasıl geçilir,  turksat 1c uydu kurulumu,  turksat 1c uydu ayarları nasıl yapılır,  türksat 1c frekans 2012,  TRKSAT 1C,  türksat 1c yi türksat 3a yapma, 
Share.

About Author

BİLGİHANESİ KİMDİR? "Türkiye'nin Bilgi Sitesi" sloganıyla 2008 yılında yayın hayatına başlayan Bilgihanesi; bilim ve teknoloji konuları başta olmak üzere bir çok farklı alanda özgün içeriğe sahip olan ve ziyaretçilerine kaliteli hizmet vermeyi amaç edinmiş bir bilgi paylaşım sitesidir. Bu noktada asıl amacımız; kaliteli Türkçe içerik oluşturmak adına gayret göstererek Türk internet mecrasına katkıda bulunmaktır. Saygı ve sevgilerimizle...

2 Yorum

  1. Pingback: Turksat 1C ve 2A dan 3A ya Geçiş Nasıl Yapılır ? | Bilgi, Eğitim, Teknoloji ve Haber Arşiviniz

Leave A Reply

Sağlık Bilgisi | HukukBH