WordPress Footer Şifresini Decode Etme Kaldırma Kırma

0 679

wordpress-sifreli-footerWordPress kullanıcılarının bazı tema kullanımlarında şifrelenmiş footer yüzünden işlem yapamazlar temalarında.. Bugün sizlere footer.php’si şifrelenmiş temandan footer şifresi nasıl kaldırılır, footer şifresi nasıl kırılır sizlere onu anlatacağım..

Şifrelenmiş footerlar genelde tema sahiplerinin site linklerini korumak ve back-link sağlamak amacıyla şifrelenirler pek çok tema kullanıcısı da bu durumdan huzursuz olur ve bundan kurtulmanın çaresini arar..

Şifrelenmiş bir footer nasıl anlaşılır,

Footer da şifrelenmiş kod aşağıda yer alan örneklerde ki gibidir :

eval(gzinflate(base64_decode('FZ3HjuvQlUV...')));

ya da

eval(gzinflate(str_rot13(base64_decode('FZ3HjuvQlUV...'))));

şeklinde olabilir.

Sorunu çözmek için öncelikle temamızın index.php dosyasını açıyoruz ve alt bölümlerde bulunan kodunu buluyoruz. Bu kodları aramamızın nedeni footer.php içindeki kodları sayfaya çeken kod olmasıdır.

Bu durumdan kurtulmak için bu kodun etrafını çevirerek içindeki kodları açığa çıkarıcaz. index.php dosyasındaki bu kodu etrafına altta verdiğim şekilde düzenleyin.

Söz konusu kod tema kodlayıcılarının eemeğinin çalınmasını önlemek amacıyla yapılmış olduğundan emeğe saygı prensibi nedeniyle söz konusu kod paylaşımı sitemizden kaldırılmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.