Android Telefon Nasıl Güncellenir? Android İşletim Sistemini Update Etme

0 553

Akıllı telefonlar ile birlikte geliştirilen ve en çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden birisi olan Android işletim sistemi, ne kadar güncel olursa o kadar verimli ve güvenli olacaktır. Peki android işletim sistemine sahip bir cihaz nasıl güncellenir, android telefonları güncellemek kolay mıdır, nasıl yapılır, güncellenir, bu yazımızda sizlere anlatacağız.

Android İşletim Sistemi Güncelleme
Android İşletim Sistemi Güncelleme

Android işletim sistemli cihazınızdan daha iyi performans almak ve cihazınızın yeni çıkan uygulamalar ile uyumlu bir şekilde çalışabilmesi için işletim sisteminizin güncelliğini korumalısınız. Bu aynı zamanda güvenliğiniz içinde önemli bir konudur. Çünkü her güncelleme kullandığınız işletim sisteminin güvenlik açıklarını da kapatmaya yöneliktir.

Android işletim sisteminizi güncellemek için yapmanız gereken;

Ana menü » Ayarlar (Settings) »  Telefon Hakkında (About Phone) » Yazılım Güncelleştirme (Update Firmware) burdan da Güncellemeleri Kontrol Et seçeneği bulunmakta, eğer bir internet paketi satın almadıysanız Güncelle seçeneğinin alt kısmında Sadece Wi-Fi seçeneği bulunmaktadır. Sadece Wi-Fi’yi işaretleyip, Güncelle menüsüne tıklıyoruz. Bunu işaretledikten sonra telefonumuz kendi sunucusundan güncelleme olup olmadığını kontrol edecektir. Eğer cihazınız için bir güncelleme seçeneği var ise telefonunuz otomatik olarak güncellenir. Cihazınız Android işletim sisteminin son sürümünü desteklemiyorsa telefonunuz “Kullanılabilir Güncelleme yok” şeklinde bir uyarı verir.

Küçük bir hatırlatma sakın ola internette dolaşan güncelleme paketlerine aldanıp telefonunuza yükleme yapmayın resmi sitesi tarafından dağıtımı onaylanmamış güncelleme paketlerinin telefonunuza hasar verebileceğini hiç bir zaman unutmayın..

android güncelleme nasıl yapılır, galaxy ace android güncelleme, htc android güncelleme, t20 android güncelleme, samsung android güncelleme, android market, samsung, kies

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.