Araç (Oto) Kiralama ve Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 679

İşimiz gereği veya başka sebeplerden dolayı hepimiz zaman araç kiralamak durumunda kalabiliyoruz. Peki araç kiralarken (rent a car) dikkat edilmesi gereken önemli hususlar nelerdir, hangi noktalara dikkat edilmelidir. Araç kiralamada karşılaşılan sorunları sizler için araştırdık.

Araç (Oto) Kiralama (Rent a Car) Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler;

1- Araç Sigortalı mı?

Rent a car işi yapan bir firmaya gittiğinizde ilk olarak arabanın sigortalı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bazende oto sigortalı olduğu halde, herhangi bir hasar meydana geldiğinde, araç sahibi sizden masrafı karşılamanızı isteyebilir. Kiraladığınız oto sigortalıysa kaza sonucu sigorta hasarı ödeyecektir. Bu nedenle bu çeşit rent a car sahiplerine ödeme yapmayınız. Tabi ki sigortadan yararlanabilmeniz için, kaza sırasında alkollü olmamanız gerekiyor. Eğer sizde de hata yoksa, hasarı sigorta ödeyecektir. Kısacası oto kiralarken sigortalı olmasına dikkat ediniz.
Araç kiralamada en sık yaşanan sorunlardan biri, aracı kontrol etmeden kiralamaktır. Bazı uyanık araç kiralama sahipleri bizlere sorun çıkartacak aracı bile bile verebiliyorlar. Oto kiralama önemli bir iş olduğu için asla fiyattan kaçmayınız. 80 lira vereceğinize 100 lira verip daha yeni bir model araç kiralayın. Eski model araçlar oldukça sorun çıkartmaktadır.Bu yüzden aracı kiralama esnasında, rent a car sahibinden bilgi alınız.

2- Kaliteli Tanınmış Rent a Car (Araç Kiralama) Şirketleriyle Çalışın

Oto kiralarken dikkat edilmesi gereken diğer önemli bir nokta kaliteli bir rent a car firması ile çalışınız. Her arabası olan araç kiralama dükkanı açıyor ancak malesef müşteri memnuniyetini sağlayamıyorlar. Bazı durumlarda araç kiralayan art niyetli olarak sizi zarara uğratabilmektedir. Bu sebeple kaliteli isim yapmış yerlerden araç kiralamaya özen gösteriniz.

Araç kiralarken aracın dizel olmasına dikkat edin.Bu sayede yakıta daha az ücret ödersiniz. Bazı benzinli arabalar aşırı yakıt tüketmektedir. Geçenlerde iki kez araç kiralamıştım. İlk aracım tam bir kabustu. 30 liralık benzin aldığım halde 100 km yapamamıştım. Yakıt aldığımda benzin seviyesini gösteren çubuk yükselmemişti bile. Bir gün sonra bir dizel araç kiralamıştım. 30 tl mazot ile tam 300 km yapmıştım. Kısacası arabanın benzinli yada mazotlu oluşu yakıt giderini doğrudan etkilemektedir.

Rent a car firmalarını inceleyerek ideal bir araç kiralayabilirsiniz. Aksi taktirde gününüz berbat geçebilir. Araç kiralamak basit bir olaydır fakat lütfen yukarıda belirttiğim hususlara dikkat ediniz.

Anahtar Kelimeler; araç kiralama fiyatları, lüks araç kiralama, filo araç kiralama, araç kiralama anadolu yakası, ticari araç kiralama, araç kiralama sözleşmesi, aylık araç kiralama, araç kiralama fırsat
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.