Bilgisayarda Bulunması Gereken Programlar | Pc’ye Format Sonrası Hangi Programlar Yüklenmeli?

1 437

Günümüz artık bilgisayar çağı ve bilgisayarlar sayesinde günlük hayatın çek çok işini bir kaç tıkla hallediyoruz.. Tabi bu yoğun bilgisayar kullanımı sonrasında bilgisayarımız zamanla yıpranıp yavaşlayacak ve sonrasında açılmaz hale gelebilmektedir..

Yavaşlayan ya da işlevi bozulan bilgisayara yapılan işlem çoğu kez format atmak olmaktadır.

İşte bugün sizlere format sonrası bilgisayara (Pc’ye) hangi program yüklenmedilir? konusu hakkında bilgi vereceğim..

Aşağıda yer alan programlar çoğunlukla bilgisayarlarda yüklü olan veya yükletilmesi istenilen programlardır.

Her bilgisayarda bulunması gereken temel programlar;

Winrar: Dosya ve klasor sıkıştırma açma programı, (zip, rar, iso ve pek çok değişik sıkıştırma türlerini açar destekler)

Java : Web destekli uygulamalar ve oyunlar için bulunması gereken bir programdır.

Flash Player: Web (internet) üzerinde videoları açma ve oynatma özelliğine sahip olmazsa olmaz programalrdan birisidir.

Windows Live Messenger: Görüntülü, Sesli sohbet imkanı sunan programdır. Kullanabilmeniz için windows live hesabı gerektirir.

Office Programı : Word, Excel, Power Point gibi uygulamaları içerisinde barındıran olmazsa olmaz programlarımızdan birisidir.

Adobe Reader: .pdf uzantılı dosyaları açmaya ve oluşturmaya yarayan programdır. Bilgisyar için olmazsa olmaz programlardan birisidir.

Güvenlik Programları: Anti-virüs ve spyware, malware gibi güvenlik programalrı ile bilgisayarınıza dışarıdan veya internet üzerinden gelebilecek tehdit ve tehlikelere karşı koruyun.. Popüler anti-virüs programaları; Kaspersky, Eset Nod 32, Norton, Avira, Avg Free, Avast..

Ses Araçları: Winamp, iTunes

Tarayıcılar: Mozzilla Firefox, Google Chrome, İnternet Exploerer (standart işletim sistemi ile yüklenir), Opera ve Safari diğer alternatif tarayıcılardır..

Video Araçları: Vlc Media Player, GOM Player, Media Player Classic

Yukarıda açıklamlarıyla belirtmiş olduğumuz programalr format sonrası bilgisayara yüklenmesi gereken önemli ve gerekli programlardır..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.