Borsada Hisse Senedi Alımı, Hisse Senedi Para Kazandırır mı?

0 284

Hisse senedi, borsada kazanç amacıyla sıkça kullanılan araçlardan birisidir. Hisse senedi alınmakla siz bir şirkete aslında ortak olursunuz, şirket işlemlerinden kazançlarından kâr elde etmişse, sizde hisse senedine dayanan ortaklığınızdan kazanç elde etmiş olabilirsiniz ve hisselerde artışları gözlemdeğiniz zaman hissenizi satarak kazanç elde edebilirsiniz bir diğer kazanç yöntemi ise, hisse senedinizi satmazsınız yıl sonunda hisse senedinizin şirket kârı oranında payınıza düşen miktarı talep edebilirsiniz.
Ancak burada dikkat edimesi gereken husus, seçilecek olan şirketlerin iyi analiz edilmiş değerlendirlmiş olmasıdır, çünkü kazanç elde edileceği gibi tercih edilen şirketin zarar etmesi durumunda sizde hisseniz dahilinde bu zarara katılmış olacaksınız.

Kazanmayı düşünürken kaybedebilirsiniz ki borsanın temel mantığı ya kazanma ya da kaybetmeden oluşmaktadır. Birileri kazanırken birileride kaybedecektir.

Borsada yatırım ve kazanç aracı olarak hisse senedi alımı, hisse senedi para kazandırır mı, hisse senedi ile nasıl para kazanılır, uzman görüşü ile video olarak izleyelim:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.