Chp Genel Başkanı Deniz Baykal Genel Başkanlık’tan istifa etti | Mayıs 2010

0 357

Türkiye gündemine 3 gün önce Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal’a ait olduğŸu iddia edilen o ‘malum’ video görüntülerinin internette yayınlanmasının adından 3 gündür suskunluğŸunu koruyan Chp genel başkanı Deniz Baykal bugün sessizliğŸini bozdu ve genel başlık görevinden istifa ettiğŸini bildirdi.

İstifa konuşmasında öne çıkan başlılar şu şekilde kayıtlara geçti; BU BİR KOMPLODUR, BUNU SAPIK OLDUKLARI İÇİN YAPMADILAR, BU TAZE BİR KOMPLODUR, İKTİDAR G֜C֜ OLMADAN YAPILAMAZ,AYIPLAR GİBİ YAPANLAR KOMPLOYU YAPANLARDIR, BANA DA BİR G֖REV D֜ŞÖœYOR, FETHULLAH G֜LEN’E G֖NDERME,MEYDAN OKUYORUM ve İSTİFA EDİYORUM.

Baykal kürsüye geldiğŸinde gerginliğŸi yüzünden okunuyordu. Lafı hiç uzatmadan direkt konuya girdi. Konuşmasının başından sonuna bunun bir Ak Parti komplosu olduğŸunun altını çizdi.

Ve en sonunda da “Bunun bir bedeli varsa, bu da CHP genel başkanlığŸından ayrılmaksa bunu yapıyorum. Bu kaçmak anlamına gelmez. Tam tersine bu bir meydan okumadır. Bu anlayışla bugün genel başkanlığŸından istifa ediyorum” diyerek Türk siyasi tarihine adını yazdırdı.

Baykal’ın en ilginç sözleri ise ABD’ye yaptığŸı göndermeydi. “Pensilvanya’dan aldığŸım mesajların samimiyetine inanıyorum” diyerek bu komployu Fethullah Gülen’in yaptığŸına inanmadığŸının  altını çizdi.

BU BİR KOMPLODUR

Baykal şöyle konuştu:

Günlerdir beklenen değŸerlendirmemi ve kararımı açıklıyorum. Bu bir kaset olayı değŸildir. Bir komplodur. Komplo hukuk dışı ahlak dışı bir tertip demektir. Bir komplo yaparken,  insanların en korunaksız görüntülerini alırsınız kesersiniz biçersiniz montaj yaparsınız çarpıtırsınız. Duvarlara gizli kameralar yerleştirirsiniz. Haneye tecavüz edersiniz.

BUNU SAPIK OLDUKLARI İÇİN YAPMADILAR

Böyle yaparken de insanoğŸlunun mahremiyetine tecavüz edersiniz. Ar haya ve utanç bunu yapanlar için anlamlarını kaybeder. ֖nümüzdeki komployu gerçekleştirenler bunu sapık oldukları için yada ticari kazanç için düzenlememişlerdir.  Bunu siyaset yapmak için düzenlemişlerdir. Ahlaklarına vicdanlarına uygun bir siyaset.

BU TAZE BİR KOMPLODUR

Yıllardır bekletilen bir kaset yoktur. Bir komplo imal edilmiştir. Taze iki haftalık bir komplo vardır. Bunun hedefi bir kişi değŸil, onun çok ötesinde CHP’nin neredeyse tek başına yürüttüğŸü cumhuriyete demokrasiye hukukun üstünlüğŸüne sahip çıkan,  sivil diktaya verdiğŸi mücadelesidir.

İKTİDAR G֜C֜ OLMADAN YAPILAMAZ

Bu komplo son iki hafta içinde düzenlenmiştir. Komplo tezgahı malzemeleriyle çekimleriyle günceldir.  Meskene tecavüz ve teknolojiyle tezgahlanan bu komplonun iktidar gücü seferber edilmeden, muhalefet başkanına karşı bu kadar fütursuzca yapılması mümkün değŸildir. İktidar zirvesinin bilgisi ve onayı olmadan son iki hafta içinde hazırlanıp piyasaya sürülmesi söz konusu bile olamaz.

AYIPLAR GİBİ YAPANLAR KOMPLOYU YAPANLARDIR

Ana muhalefet liderine yönelik bu kadar kaba ahlaksızlık, bugünlerde iktidarın onayı olmadan gerçekleştirilemez. Komployu ayıplar gibi yapanlar, aslında bizzat ayıbı işleyenlerdir.

FETHULLAH G֜LEN’E G֖NDERME

Ama ABD’den Prensilvanya’dan aldığŸım mesajlara da inanıyorum. O mesajların samimiyetine inanıyorum.

BANA DA BİR G֖REV D֜ŞÖœYOR

Bu tablo karşısında bana da bir görev düştüğŸünün farkındayım. Bu hukuksuz ve ahlaksız komplo nedeniyle kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğŸim. Bunun bir bedeli varsa, bu da CHP genel başkanlığŸından ayrılmaksa bunu yapacağŸım.

MEYDAN OKUYORUM, İSTİFA EDİYORUM

Bu kaçmak anlamına gelmez.  Tam tersine bu bir meydan okumadır. Bu anlayışla bugün genel başkanlığŸından istifa ediyorum.

Ben herkese hakkımı helal ediyorum. Umarım siz de helal edersiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.