Cumhurbaşkanlığı 2014 Seçimi Ne Zaman Hangi Tarihte Yapılacak?

0 710

Halk oylaması sonucunda ilk defa halkın oylarıyla seçilecek olan 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimi ve seçim takvimine ilişkin detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı 2014 Seçimi Ne Zaman Hangi Tarihte Yapılacak ?

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk oturumu 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacak olup bu oturumda adayların seçilmek için yeterli oy alamaması durumunda ikinci oturum olan 24 Ağustos Pazar günü, tüm yurtta oy verme başlangıç ve bitiş saatlerini 08.00 ile 17.00 olarak belirledi. Resmi Gazete’de yer alan YSK kararında, Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 89. maddesine göre ‘ Oy verme günü, saat 08.00’den 17.00’ye kadar geçecek zamanın,oy verme süresi olarak belirlendiği, ancak saat 17.00’ye geldiği halde, sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenlerin, başkan tarafından sayıldıktan sonra sırayla oylarını kullanacakları belirtildi.

cumhurbaskanlığı seçim tarihi belli oldu
cumhurbaskanlığı seçim tarihi belli oldu

Cumhurbaşkanlığı Seçimi için Adaylar;

2014 Cumhurbaşkanı seçimleri için adaylar belli oldu. İşte C.Başkanlığı seçimde yarışacak olan adaylar;

1- Recep Tayyip Erdoğan (Başbakan)

2- Ekmeleddin İhsanoğlu (Çatı adayı)

3- Selahattin Demirtaş.

Seçim sonuçlarına ilişkin bir çok anket şimdiden yapılacak seçimlerde kimin cumhurbaşkanı olarak seçileceği hakkında seçmenlere yol göstereceğe benziyor.

2014 Cumhurbaşkanı Seçimler, 2014 Cumhurbaşkanı Seçimleri İçin Adaylar Belli Oldu, 2014 Cumhurbaşkanı Adayları, Cumhurbaşkanı Seçimleri Nasıl Yapılacak? Cumhurbaşkanı Adayları Kimler? Cumhurbaşkanı Seçimlerine Katılmak için Kaç Yaşında Olmalısın?, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Saat Kaçta Olacak?, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri İçin Saat, Cumhurbaşkanı Seçimleri İçin Aday Listesi, Akp Cumhurbaşkanı Adayı, Chp Mhp Cumhurbaşkanı Adayı, Bdp Cumhurbaşkanı Adayı, Ekmeleddin İhsanoğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir? , Selahattin Demirtaş, Selahattin Demirtaş Kimdir, Recep Tayyip Erdoğan kimdir? Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin Tarihi Ve Zamanı Belli Oldu! (Seçimler Saat Kaçta) Cumhurbaşkanlığı Secimleri Ne Zaman? Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2014 (2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Ne Zaman Yapılacak)Cumhurbaşkanı Seçimlerinde Kimler Oy Kullanacak?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.