Elma Sirkesi Güzelleştirir mi, Elma Sirkesinin Faydaları Yararları

0 618

Meyve olarak cildi gençleştirdiği bilinen elmanın, sirkesinin de pek çok faydası olduğunu biliyor muydunuz?..
Elma sirkesi özellikle cilt ve saç bakımı başta olmak üzere, sivilce cilt lekeleri, şişmanlık ve varis gibi pek çok hastalık, rahatsızlığın tedavisinde kullanılan mucizevi bir sıvı.. Özellikle de elma sirkesini uzmanlar, sağlıkla parlayan saçlar, lekesiz pürüzsüz ince bir cilt ve güzel bir vücuda sahip olmak için kullanmaktadırlar.

Elma Sirkesinin bizlere sağlamış olduğu yararlardan faydalardan bazılarını açıklayalım ;

Kepeği önler, saçlarınızı temizler ve arındırır:
Saç bakımı ve saçınızdaki kepekler için saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna yani 1 litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi koyun ve saçlarınızı bu su ile durulayın. Bu işlemi bir süre her saçınızı yıkadığınızda uygulayın. Saçlarınız kepekten arınacak ve parlaklaşacaktır.

Sivilceleri giderir, vücut bakımı için biçilmiş kaptan:
1 çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su ekleyin ve bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sivilce üzerine bir süre kompres yapın. Faydası olduğunu göreceksiniz.

Cilt ve vücut lekeleri, izleri için yararlıdır:
Bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra bu su ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıca yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü 3-4 günde bir silebilirsiniz. Cilt lekeleri için oldukça faydalı.

Formunuzu korumaya yardım eder:
Bir bardak suyun içine 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesi koyun. İçine 1 tatlı kaşığı bal ekleyip sabahları düzenli olarak aç karnına için. Fazla kilolarınıza faydası olduğunu göreceksiniz.

Varisleri giderir ve rahatlatır:
Yumuşak bir havluyu elma sirkesinin içine batırıp sıkın ve havluyu bacaklarınızın varısli olan bölgesine sarın. Bacaklarınızı yüksek bir yere kaldırarak yaklaşık 45 dakika kadar dinlendirin. Bu işlemi mümkünse sabah akşam tekrarlayın…

Bunlar elma sirkesinin faydalarından bir kaç tanesiydi güzellik ve bakımınıza önem veriyorsanız elma sirkesini hayatınızdan eksik etmeyin. Hepinize güzel ve sağlıklı günler…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.