Esmer Ten için En Uygun Makyaj Tüyoları

0 507

Güzellik kadınların yaşam tarzı, var oluşlarının bir parçası. İş böyle olunca her tenin kendine has makyaj ve bakım gereksinimleri de farklıdır. Bugün sizlere esmer tenliler için makyaj ve bakım önerileri hakkında bilgiler paylaşacağız..

Esmer tenliler için makyaj tüyoları
Esmer tenliler için makyaj tüyoları

Esmer Tenliler için Makyaj ve Bakım Önerileri

Her cilt tipine göre dikkat edilmesi gereken makyaj malzemesi tercihleri vardır.Ten renginiz esmerse makyaj malzemesi rengi seçiminde açık tonlardan uzak durmanız gerekiyor. Bakır ve kızıl tonları önerilen esmer tenlilere kesinlikle sarı saçtan kaçınmaları ve makyajda beyaz tonlarından uzak durmaları öneriliyor.

Esmer tenliler ayrıca açık mavi, açık yeşil gibi farlardan uzak durmalı ve fondöten seçiminde ten renklerinin bir ton açığını veya bir ton koyusunu tercih etmeliler. Allık rengi seçiminde şeftali tonlarını kullanmaları tercih edilen esmer tenliler, ruj seçiminde yine dudak renginin bir ton açık veya bir ton koyusunu tercih etmeliler. Esmer tenliler makyajlarında gözlerine vurgu yapmışlarsa dudaklarına parlatıcı da sürebilirler.

Güzellik uzmanları esmer tenlilere ayrıca renkli lensler kullanmalarını kesinlikle önermiyor.

Cilt renginize uygun Fondötenlerden makyaj çantanızda en az iki renk olmalı..Cilt renginize uygun renk ve diğer renk ise cilt renginizden iki ton koyu olursa yüz hatlarınızda bazı bölgelerde gölgeleme yaparak,yüzdeki vurgulamaları tüm güzellikleriyle ortaya çıkartmış oluruz..
Gözler ve Saç Renkleri:
Koyu renk saç ve mavi göze sahip olanlar Gri,Siyah,Mürdüm ve Kahve tonları
Kahve rengi gözler,Toprak tonları,Kızıl kahveler,Koyu yeşiller,Gold kahveler ve Koyu şarap rengi,Su mavisi
Koyu kahve rengi ve siyah maskara
Allık ve Pudra Rengi:
Esmer ten rengine uygun olan bronz pudra ve allıklar hakkında küçük bir teknik öneri;)
Ten renginizi ortaya çıkartıcak olan Bronz pudrayı yüze uyguladıkdan sonra şeftali rengi Allığı burun başlangıcından elmacık kemiği üzerinden kulak izasına doğru dikey şekilde allığınızı sürün elmacık kemiği ortaya çıkıcaktır
Dudak Ruj Renkleri:
Kayısı tonları
Kırmızı tonları
Turuncu tonları
Pembe Şeker rengi tonları
Esmerler makyaj yaparken nelere dikkat etmeli? uzmantv.com
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.