Eurovision Şarkı Yarışması 2012 Türkiye Can Bonomo Love Me Back Şarkısı Dinle İzle

0 297

Bu yıl 57.si düzenlenecek olan Eurovision Song Contest ( Eurovizyon şarkı yarışması) ev sahipliği yapan Azerbaycan’da düzenlenecek.. 26 Mayısta yapılacak olan büyük finale katılabilmek için 18 ülke kostümlü prova yaparak şarkılarını sergiliyorlar.. Türkiye’yi ise Can Bonomo temsil ediyor alınan oylar neticesinde finale yakın isimlerden biriside bizim temsilcimiz can bonomo..
Yarı finalde sahne alacakları sıraya göre performanslarını sergileyen yarışmacılar bir birinden renkli sahne gösterileriyle göz doldurdu.

[jwplayer mediaid=”2138″]

Türkiye’yi, ”Love Me Back” adlı şarkısıyla temsil eden Can Bonomo da 13′üncü sırada sahne alarak yarı final öncesi son provasını yaptı. Eurovision Şarkı Yarışması’nın fan kulüp organizasyonu olan Organisation generale des Amateurs de l’Eurovision (OGAE) tarafından düzenlenen ve basın mensupları ile fanların katıldığı kamuoyu yoklaması sonuçlarına göre, Can Bonomo ikinci yarı final grubunun liderliğine yükseldi.

Dün yapılan birinci yarı final sırasında halen 3. sırada bulunan Can Bonomo, bugün sistemegirilen oylarla İsveç ve Sırbistan’ı geride bırakarak birinci sıraya çıktı.

Yarın Crystal Hall’da Türkiye saatiyle 22.00′da başlayacak ikinci yarı finalde yarışacak ülkelerin şu sıralamayla sahne alacak:

1. Sırbistan, 2. Makedonya Cumhuriyeti, 3. Hollanda, 4. Malta, 5. Belarus, 6. Portekiz, 7.Ukrayna, 8. Bulgaristan, 9. Slovenya, 10. Hırvatistan, 11. İsveç 12. Gürcistan, 13. Türkiye, 14. Estonya, 15. Slovakya, 16. Norveç, 17. Bosna-Hersek ve 18. Litvanya.

57. Eurovision Şarkı Yarışması’nın 26 Mayıs’ta yapılacak finalinde 1 ve 2. yarı finalden katılacak 10′ar ülke ile finale doğrudan katılan İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya ve evsahibi Azerbaycan temsilcileri sahne alacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.