Facebook Doğrulanmış profil veya Sayfa nedir? | Facebook’un Yeni Hizmeti

0 1.004

Aktif bir facebook kullanıcısı iseniz bugünlerde popüler sayfa ve profillerde yer alan bu mavi tik işaretini  () görmeye başlamışsınızdır. Peki ne anlama geliyor bu facebook sayfa veya profillerindeki mavi tık  () işareti?

Facebook milyonlara hitap eden kullanıcıların aldatılmaması doğru ve gerçek sayfaların belirlenmesi sahtelerinin önüne geçmek için bu hizmeti devreye soktu. İşte detaylar;

Doğrulanmış profil veya Sayfa nedir?

Bazı tanınmış kişiler ve yüksek sayıda takipçisi olan Sayfalar (ör. ünlüler, gazeteciler, hükümet görevlileri, popüler markalar ve işletmeler), Facebook tarafından özgün kimlikli oldukları yönünde doğrulanır. Bunların adlarının yanlarında mavi bir kart () görürsünüz. Daha fazla bilgi almak için fareyi doğrulanmış profil veya Sayfadaki mavi kartın üzerine getirin.

facebook-dogrulanmis-sayfaProfil veya Sayfaların iddia ettikleri kişi olduklarından emin olmanız için profilleri ve Sayfaları doğruluyoruz. Tüm özgün profillerin ve Sayfaların doğrulanmadığını ve profilinizin veya Sayfanızın doğrulanmasını talep edemeyeceğinizi unutmayın. Sizi, işletmenizi veya markanızı taklit eden sahte hesapları şikayet edebilirsiniz.

Ne yazık ki sayfalarınızı talep ederek doğrulatamıyorsunuz, facebook bunu gerekli gördüğü durumlarda kendiliğinden yapıyor..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.