Facebook Hesabım Kilitlendi, Nasıl Açtırabilirim, Kapatılan Hesabı Tekrardan Açtırma

8 4.688

İnternet kullanıcılarının hemen hemen vazgeçilmezlerinden birisi haline gelen facebook, kullanıcılarının güvenlik ve gizlilik politikalarını da korumak adına ihbar ve şikayet yoluyla facebook kullanım şartları ve gizlilik politikalarını ihlal eden kullanıcıların hesaplarını kilitleyerek kullanıma kapatıyor.. Bugünkü makalemizde kapatılan Facebook hesabımı tekrar nasıl kullanıma açabilirim? Facebook’um kapatıldı nasıl tekrar açabilirim? Her zaman girdiğim Facebook hesabıma giremiyorum, sorun nedir? Facebook hesabı ne zaman kapatılır? Kapatılmaması için ne yapmalıyız? Kapatılan hesabı geri almak mümkün mü? gibi merak edilen sorulara cevap vermeye çalışacağız..

Facebookta yazmış olduğunuz yorumlar yüzünden ya da rahatsızlık verdiğiniz bir şahıs tarafından veya komplo ile şikayet veya ihbar yoluyla hesabınızın facebook yetkilileri tarafından kilitlenip kullanım dışı bırakılmasına sebep olmaktadır. Çözüm için aşağıda ki anlatılanları uygulamanız hesabını tekrar kullanıma açtırma açısından size yardımcı olacaktır.

Öncelikle, kapatılan facebook hesabımızın tekrar aktif hale getirilmesi için “disabled@facebook.com” adresine e-mail atmamız gerekmektedir

Hepimizin ingilizcesi çok iyi derecede olmadığı için ben hazır bi mail yazmıştım onu sizler için buraya yazıyorum. Aynı şekilde gönderirseniz hesabınızın açılma ihtimali kuvvetlenir.

Genelde aynı mesajı kopyala yapıştır yaptığınız için facebook hesabınız bloke edilir.

Arkadaslar faceebook’dan gelen ilk mesaj’a karşilik Bu E-mail’i aticaksiniz. Sonra size Bir mail daha gelecek kırmızı yazdiğim Mail’i aticaksiniz. Tabi hesabını kesin açılacak diye birşey yok.

1. Kısımda Bu Mail’i Atacaksiniz.

Hello Madam / Sir,

I made a big mistake. i wanted to my friends say something about me and i forgot to change the message. so you deleted my account.

i am very very sorry because of it. Can you active my account again please?

That is the warning “Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here.”

What can i do to be activated my account again?

Regards…

Soru: Peki kapatılan facebook hesabımı tekrar kullanıma açtığımızda, arkadaşlarımız ya da mesajlarımız aynen durur mu?

Cevap: -Evet durur.

Arkadaşlar bu yolu denerseniz ve facebook’ta ilk defa hesabınız kapatılmışsa, büyük ihtimalle hesabınızı tekrar aktif hale getirirler…

Bu yolu deneyenler ve başarıya ulaşanlar ya da başarısızlığa uğrayanlar, yorumlarını buraya yazarlarsa; herkes için iyi olur…

Yukarıda kırmızı ile yazdığım yazıyı sadece disabled@facebook.com adresine göndermeniz yeterli olacaktır. Zaten oradan yetkililer ilgileniyor, her gördüğünüz mail adresine göndermeyin.

Eğer Talebiniz kabul edilir ise, hesabiniz kaldiği yerden devam edecektir.

2. Gelen E-mail’e Karşilik İse bu Mail’i aticaksiniz ;

hi admin..you are right..i hadn’t known the some rules so that im a new member.i have just joined to imaginary-world of internet,So i hadnt known the somethings.i apologize with you and i am sorry.Can you open my account for once?i will be grateful,i dont make a mistake again.Thank you!!!

Bu Mesajdan Sonra size E-mail gelecektir. Büyük ihtimal hesabinizi tekrar değerlendirilecektir.

Özetleyecek olursak arkadaşlar;

Yapmanız gereken işlem çok basit aslında.İnternette yıllar önce açılmış aşağıda da daha önce sitemize duran içerik gibi aynı içerik her sitede mevcut aslında.Onları unutun tamamen. Facebook zaten Türkçe dilinde destek vermekte. O nedenden dolayı şikayetinizi Türkçe bir mail aracılığı ile iletmelisiniz. Cümlelerinizi çok fazla abartısız ve anlaşılır bir biçimde kullanmanız en kısa zamanda cevap almanıza neden olacaktır.

disabled@facebook.com adresine kendi anlatımınızla dilerseniz Türkçe dilerseniz yuakrdaki gibi ingilizce bir şablon mesaj yazarak gönderin. Size kısa sürede cevap göndereceklerdir. Yalnız facebooka hangi adresle kayıt oldunuz ise o adresten mail göndermeniz gerekmektedir. O nedenden dolayı başka bir mail adresinden atacağınız maile cevap vermeyeceklerdir.

Ayrıca sık sık duyduğumuz bir bilgide facebookun kendisinden T.C. Kimlik No ve diğer bilgilerini istediği yönünde duyumlar. Asla unutulmaması gereken birşey varsa resmi bir site olmadıkça yani devlete ait kesinlikle hiçbir sitede kimlik bilgilerinizi hiçbir şekilde paylaşmayınız. Facebook hesabınızı bilgileriniz girilinceye kadar kapalı kalacaktır diyenlerin tamamı sahtekarlardır. Ve başınıza ciddi işler açılmadan bu gibi sahtekarlardan uzak durmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Not: Sürekli olarak tanımadığı insanlara arkadaşlık isteği gönderen kişilerin facebook tarafından çabucak kara listeye alınıp hesapları süresiz olarak kapatılmaktadır. Bu tür bir faaliyetiniz olduysa hesabınızın açılma ihtimalinin olmayacağını unutmayın…

Umarım faydalı olmuştur..iyi bloglar bilgihanesi.com.

Anahtar kelimeler;

facebook kapalı hesabı açma, disabled facebook com, kapatılan facebook hesabını açma, facebook kapatılmış hesap nasıl açılır, facebook kapatılan hesabı geri alma, facebook kapatılan hesabı açma, facebook hesabım kilitlendi nasıl açabilirim,
facebook hesabım kilitlendi çözüm,
facebook hesabıma giremiyorum,
facebook hesabım kilitlendi kimlik,
facebook hesabım kilitlendi ne zaman açılır,
facebook hesabım kilitlendi ne yapabilirim,
facebook hesabım açılmıyor,
facebook hesabım kilitlendi ne yapmalıyım

8 Yorumlar
 1. Pelin diyor

  Ben eski numaramla kaydoldum ve suan o hattima erişimim yok e posta vs yapmamistim numara şifre ile giriş yapiyordum geçi ci olarak kilitlendi diyor me yapcagim bilmiyorum bu durumda olan varmı

  1. Siyabend Cihangir diyor

   Benim hesabım şikayet edilip açamıyorum sorgusuz suvalsiz benim feys kendi adıma numaram üzeri zaten ama benim feys eski bir feys hemen hemen 8.9. Sene olmuş kurmustum 3 gün oldu benim hesabım şikayet nedeniyle giremiyorum arkadaşlar lütfen yardımcı olan kardeşlerim varsa bana nasıl acagimi soyleydbilirmi yada acabilirmi sizden ricam

  2. erhan diyor

   fesim gitti zuckarberg kapattı

 2. eminur diyor

  bu yolla hesabım kaç günde açlıyor?

 3. gokce diyor

  benımde sıfremı tanımadı ve kıtlendı yanı hem sıfremı yazıyorum nadır kullandıgım bır hesaptı yanlıs sıfreden kıtlendı cok kullanmısım özellıgı acılırmı acaba

 4. gülsün diyor

  verdiğiniz bütün bilgileri demedim ama bu şekilde teslim edilemedi mesajı geliyor yardımcı olurmusnuz lütfen smtpin.mx.facebook.com şu hatayı verdi:
  POL-P6 http://postmaster.facebook.com/response_codes?ip=40.92.70.85#pol-m Message refused

 5. gülsün diyor

  Hedef e-posta sistemi, iletinizi güvenlik veya bir ilke nedeniyle reddettiğinden iletiniz teslim edilemedi. E-posta adresi yalnızca belirli gönderenlerden gelen iletileri kabul ediyor veya belirli türdeki (örneğin, belirli boyuttan büyük olan) iletileri kabul etmiyor olabilir.

  Alıcıyla telefonla iletişim kurun ve iletinizi hangi ilkenin veya ayarın engellediğini belirlemek ve sonraki iletilerinizin reddedilmemesi için ne yapmanız gerektiğini öğrenmek üzere alıcı ve e-posta yöneticisiyle birlikte çalışın. hiç bir şey anlmadım ne demek istiyorlar.

 6. erhandiktepe diyor

  facem giiti polise teslim ederim mark

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.