Göbek Yağları Sağlık için Tehlike | Aşırı Kilo Hasta Ediyor

0 655

Teknolojik gelişmeler, her geçen gün insanları daha rahat düşkünü bir hale getiriyor. Bunun sonucunda ise daha çok iş daha az hareket ve obezite denen aşırı kilo şişmanlık belirtileri ortaya çıkmaya başlıyor başlangıçta rahatsız edici her hangi bir durum oluşmasa da ilerledikçe damar, kalp, dolaşım sistemi üzerinde ciddi hayati tehlikelere sağlık problemlerine yol açabilmektedir.

Gobek-yaglari-sagliga-zararliBunlardan en önemli kilo sorunlarından biriside göbek bölgesinde oluşan fazlalıklardır. Yazımızın devamında göbek bölgesinde oluşan fazla kiloların sağlığımızı nasıl olumsuz etkilediğini anlatacağız.. Eğer göbek bölgenizde fazlalıklarınız varsa yazımızı dikkatlice okumanızı ve önleminizi şimdiden anlamınızı tavsiye ederiz..

Obezitenin bir sonucu olan göbeklenme sorunu her geçen gün artıyor. İnsan sağlığını tehdit eden göbek yağları her türlü hastalığa kapı açıyor !

Göbek Bölgesini Yağlandıran, Kilo Aldıran Etkenler;

Şekerli yiyecekler ve aşırı beyaz ekmek tüketimi arttıkça da göbek çevresi genişler. Şekerli meşrubatların (1 kutu kolalı içecekte 8-10 kesme şekere eşdeğer şeker olabiliyor) eskiye göre çok daha fazla içilmesi de ciddi bir faktördür.
Cips, gofret ve benzeri atıştırmalar, ayaküstü yenen yiyeceklerin çoğu, özellikle fast food menüler sorunu patlama noktasına taşımıştır. Yiyecek listesinde beyaz pirinç, börek, çörek, kurabiye, patlamış mısır ve patates kızartmasının oranı arttıkça göbek bağlayan insanların sayısı da artacaktır.

Göbek Bölgesi Yağlarından Kurtulmak için Neler Yapılmalı?

  • Göbek çevresinde biriken yağları eritmenin yolu öncelikle sorunun arkasında yatan insülin direnci, hipotirodi, Kuşing hastalığı gibi sağlık problemlerini çözmekten geçiyor. Ayrıca beslenme yanlışlarından vazgeçmek de şart.
  • Eğer göbeklenme sorununa veda etmek istiyorsanız bol bol sebze yemeye, tam tahıllar ve bakliyatlardan daha çok yararlanmaya, yağsız kırmızı et, beyaz et, yağsız süt ve süt ürünleri ağırlıklı bir beslenme planı oluşturmaya çalışın.
  • Pasta, kek, kurabiye ve benzeri hamur işlerinden, yağlı ve unlu ürünlerden (börek, poğaça, açma), hazır paketlenmiş atıştırmalıklardan (grisini, cips, gofret), çok tatlı meyvelerden ve konsantre meyve sularından, meşrubatlardan, krema, mayonez, kaymak ve benzeri yağlı yiyeceklerden, alkolden kesinlikle uzak durun.

Hayatınıza yeniden hareket katmayı, her gün ortalama 8-10 bin adım atmayı unutmayın yani günde 1.5-2 saat yürüyüş yapın ve sağlıklı bir yaşama merhaba diyin.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu

Hepinize sağlıklı, mutlu uzun ömürler dileriz..

göbek yağları nasıl erir 7 gün sağlık, göbek yağları nasıl yakılır, erkek göbek yağları nasıl erir, göbek yağları eritme hareketleri, göbek yağları nasıl eritilir, göbek yağları nasıl gider, göbek yağları aldırma, göbek yağları için egzersiz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.