Instagram Hesabım Çalındı, hesabıma Giriş Yapamıyorum, Hesap Kurtarma Rehberi

0 85

Son günlerde instagram üzerinden hesap çalma ve çalınan hesaplar üzerinden dolandırıcılık yapma gibi illegal faaliyetlerde artış yaşandığı gözlenmekte. Bugün sizlere çalınan, hacklenen instagram hesabı nasıl kurtarılır, hesap nasıl geri alınır onu anlatacağız.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, hesabınızın çalındığını ya da illegal işlemlere karıştığını düşünüyorsanız 24 saat geçmeden instagram destek birimine ve suç teşkil eden durum olması halinde en yakın kolluk birimine başvurmanız yararınıza olacaktır.

Instagram hesap kurtarma linki, Instagram hesap Geri Alma, Instagram hesap kurtarma 2020, İnstagram hesabım çalındı Nasıl geri Alabilirim, 2021Çalınan Instagram hesabı kurtarma 2021 Rehberi.

Instagram Hesabım Çalındı, Hacklendi, Hesabıma Giriş Yapamıyorum, Hesap Kurtarma Rehberi

Instagram hesabımın bir başkasının eline geçtiğini düşünüyorum.

Hesabınızın bir başkasının eline geçtiğini düşünüyorsanız hesabınızı güvene almak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Geri almaya çalıştığınız hesap türüne bağlı olarak, bu kurtarma adımlarından bazılarını kullanamayabilirsiniz ancak her birini denemenizi tavsiye ederiz.

Instagram’dan gelen bir mesaj olup olmadığını görmek için e-posta hesabınızı kontrol edin

security@mail.instagram.com’dan e-posta adresinizin değiştiğini bildiren bir e-posta aldıysanız mesajda bu değişikliği geri al‘ı işaretleyerek bu değişikliği geri alabilirsiniz. Başka bilgiler de değiştirildiyse (ör. şifreniz) ve e-posta adresinizi eskisiyle değiştiremiyorsanız Instagram’dan bir giriş bağlantısı veya güvenlik kodu talep edin.

Instagram’dan bir giriş bağlantısı talep etme

Hesabın size ait olduğunu doğrulamamıza yardımcı olmak için e-posta adresinize veya telefon numaranıza bir giriş bağlantısı göndermemizi isteyebilirsiniz.

Giriş bağlantısı istemek için:

  1. Giriş ekranında Giriş yapmayla ilgili yardım al. (Android) veya Şifreni mi unuttun? (iPhone) seçeneğine dokunun.
  2. Hesabınızla ilişkili kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numarasını girin ve ardından İleri‘ye dokunun. Not: Hesabınızla ilişkili kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numarasını bilmiyorsanız İleri düğmesinin altındaki Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin.
  3. E-posta adresinizi veya telefon numaranızı seçin ve ardından Giriş Bağlantısı Gönder‘e dokunun.
  4. E-postanızdaki veya kısa mesajınızdaki (SMS) giriş bağlantısına tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

Instagram’dan bir güvenlik kodu veya destek talep etme

Size gönderdiğimiz giriş bağlantısıyla hesabınızı geri alamıyorsanız bizden destek talep edebilirsiniz.

Instagram’dan destek talep etmek için:Android için Instagram uygulaması:iPhone için Instagram uygulaması:

Yalnızca sizin erişebildiğiniz güvenli bir e-posta adresi girdiğinizden emin olun. Talebinizi gönderdikten sonra sıradaki adımlar için Instagram’dan bir e-posta alacaksınız.

Kullanıcı adınızı bilmiyorsanız neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi alın

Kimliğinizi doğrulayın

Sizin fotoğraflarınızı içermeyen bir hesap için destek talebinde bulunduysanız Facebook’un Destek Ekibi’nden bir otomatik yanıt e-postası almanız gerekir. Kaydolduğunuz e-posta adresini veya telefon numarasını ve kaydolurken kullandığınız cihaz türünü (ör. iPhone, Android, iPad, diğer) belirterek kimliğinizi doğrulamamıza yardımcı olmanızı isteriz.

Sizin fotoğraflarınızın yer aldığı bir hesap için destek talep ederseniz gerçek bir kişi olduğunuzu kontrol etmemize ve kimliğinizi onaylamamıza yardımcı olmak için başınızı farklı yönlerde hareket ettirdiğiniz bir selfie videosu çekmeniz istenir.

Kimliğinizi doğrulamamıza yardımcı olmak için selfie videosunu gönderdikten sonra, verdiğiniz güvenli e-posta adresine Instagram tarafından bir e-posta gönderilir.

Gönderdiğiniz videonun hiçbir zaman Instagram’da görünmeyeceğini ve 30 gün içinde silineceğini aklınızda bulundurun.

Gönderdiğiniz videodan kimliğinizi onaylayamazsak tekrar incelememiz için yeni bir video gönderebilirsiniz.

Instagram hesabınıza giriş yapabiliyorsanız

Hesabınızın başkasının eline geçtiğini veya hesabınızı ele geçirmeye yönelik bir girişim yapıldığını düşünüyorsanız ancak hesabınıza giriş yapabiliyorsanız hesabınızı güvende tutmanıza yardımcı olması için şunları yapabilirsiniz:

Yukarıda anlatılanları yapmanıza rağmen hala hesabınızı geri alamadıysanız destek birimiyle hesabın asıl sahibi olduğunuzu doğrulayacak daha fazla bilgiyi paylaşmanız yararınıza olacaktır.

Hesabınızı geri alma ile ilgili hala sorununuz varsa aşağıda yer alan YORUMLAR kısmından bize yazabilirsiniz.


Instagram hesap
 kurtarma 2021, Instagram hesap kurtarma kesin çözüm, Instagram hesabım çalındı formu, Instagram hesap kurtarma linki, Instagram hesap Geri Alma, Instagram hesap kurtarma 2020, İnstagram hesabım çalındı Nasıl geri Alabilirim, 2021Çalınan Instagram hesabı kurtarma 2021

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.