iPhone 5 ve Yeni Özellikleri

3 441

iPhone, telefon severlerin bir telefondan çok daha fazlasını sunan iPhone olan tutkunluğunu herkes bilir. Bu heyecanı iPhone 4 serisi ile oldukça üst seviyeye çıkartan iPhone yakın zamanda piyasaya çıkarmayı planladığı iPhone 5 serisi telefonun yep yeni özelliklerinden bazılarını kullanıcılarının beğenisine sundu..

iPhone 5 A6 işlemcisi ve teknolojisi ile şimdiden herkesin hayallerini süslemeye başladı…

iPhone 5 ile gelen yeni özelliklerden bazıları;

 • Yeni iphone 5′in öne çıkan yeni özellikleri;-A6 işlemci kullanan yeni iPhone, eski modeline göre grafikleri iki kat daha hızlı işleyecek.

  -Tahmin edildiği gibi ekran 4 inç. Retina Display 1136 x 640 piksel 19: 6 ekran oranı.

  -LTE, yani süper hızlı veri transferi sağlayan teknoloji doğrulandı (Samsung ile kavga iyice kızışabilir).

  -Yeni kamera. Yüzde 40 daha hızlı fotoğraf çekimi. 8 mega piksel sensör. 3264×2448 çözünürlük. 5 katmanlı lens. f/2.4 lens yuvası. Eski modele göre yüzde 25 daha küçük. Dinamik düşük ışık moduna sahip. Mükemmel lens hizalama özellği.

  -225 saat bekleme, 8 saat 3G konuşma süresi.

  -Ekran daha az parlayacak

  -Ekran yüzde 44 daha fazla renk doygunluğuna sahip olacak.

  -Uygulamalar 5 tane yan yana görülmekte.

  -7.6 mm kalınlık 112 gr yüzde 18 daha ince yüzde 20 daha hafif

  -30-pin dock girişi kullanan iPhone’a Bluetooth özelliği de geldi.

  -iPhone 5, iOS 6 ile sayısız yeni içerik ve uygulamaya sahip. Bunlardan bir tanesi şehirlerin üzerinde uçabileceğiniz, uçarken kamera açılarını değiştirebileceğiniz kamera uygulaması.

  -E-posta için ‘VIPs’ adlı yeni bir içerik mevcut. VIP olarak işaretlediğiniz kişilerden gelecek olan mailler mail kutunuzda ayrı olarak depolanacak.

  -Bir diğer yeni içerik, ‘Passbook.’ Bu içerikle sinema veya uçak biletlerinizi, hediye kuponlarınızı hiç unutmayacağınız tek bir yerde toplayabileceksiniz.

  -Sıradaki yenilik ‘Shared Photo Stream.’ Fotoğraf albümünüze girerek, tek bir tuşla arkadaşlarınızla paylaşım yapabileceksiniz..

  Daha detaylı olarak bilgi edinmek isterseniz yeni iphone 5 hakkında bu konumuzu da inceleyebilirsiniz.. https://www.bilgihanesi.com/yeni-iphone-5-apple-tarafindan-resmen-tanitildi-iste-yeni-iphone-5-ozellikleri-ve-fiyati-p3306/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.