Kil Maskesi ile Sivilcelerinizden Kurtulun

0 653

Hepimize büyük huzursuzluk veren sivilceler özellikle ergenlik dönemi ve fazla yağlı yiyecekelrin tüketilmesi durumunda çıkan istenmeyen yağ kabarcıkalarıdır. Kendi imkanlarınızla hazırlayıp uygulayabilceğiniz kil maskesi ile sivilcelerinizi kurutup onları tamamen yok edebilir ve sonsuza dek sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Kil Maskesi: Kil maskesinin tarihi geçmişine bakacak olursak taa Firavun dönemlerine kadar giden bir maske olduğu görülmekte olup yüzyıllardır uygulanan bir maske yöntemidir.. O dönemlerde bu maskeyi yapan insanlar farklı yüzlerde görünmek için yapmaktaydılar. Ciltleri korunmak için yapılan bu maske çeşidi daha sonra gösteriş ve ihtişamın simgesi halini aldığından altın ve taşlarla bezenmiş maskelere dönüşmüştür. Durum böyle olunca da kil maskesi tamamen ortadan kalkmıştır. Kil maskesi tarihle birlikte yeniden gündeme gelmiş ve güzellik uzmanları bu maskeyi keşfetmiştir. Bu maskenin yapımı için gerekli olan malzemeler; Temiz kil, (herhangi bir yerden alınma kil olmamasına özen gösterin. Mikro organizmaların bulunma ihtimali olabilir.

Bu nedenle uzmanların tercihi edilen kili seçmeye özen gösterin.) sıcak su, zeytinyağı ve limon bulundurulmalıdır. Malzemeleri hazırladıktan sonra cildinize temizlik maskesi yaptıktan sonra cildinizi bakım maskesi olan kil maskesini uygulamak için hazırlıklara başlayın. 3 çorba kaşığı kilin üzerine 3 çorba kaşığı sıcak su, 3-4 damla zeytinyağı koyarak karıştırınız. Karışım çamur halini alacaktır. Hazırladığınız çamuru göz kenarlarına ve dudaklarınıza bulaşmayacak şekilde yüzünüze sürünüz. Zeytinyağı çamurun kurumasını geciktirecektir. Cildinizin durumuna göre hazırladığınız çamur hızlı da kuramaya başlayabilir. Sürme işlemi bittikten sonra, cildinizin gerginleşme durumuna göre 10 dakika gibi bir süre maskenin yüzünüzde kalmasını sağlayın. Sonra hazırladığınız limonu yüzünüzü temizleyeceğiniz ılık suya sıkıp karıştırın. Daha sonra limonlu suyla yüzünüzü temizleyip bol duru suyla yıkayınız. Bu maske özellikle sivilceli ve siyah noktalı ciltlere uygundur. Bu maske en az bir hafta arayla yapılmalıdır. Birçok güzellik uzmanının uyguladığı bir maske çeşididir. Maskenin diğer bir özelliği de cildinizdeki negatif ve stres oluşturacak enerjiyi alıyor.

-Sivilceli yağlı cilt maskeleri

-Kalın tabakalı ciltlere maske

-Her cilt için Kivi maskeleri…

-Kırışık giderici maskeler…

-Dinlendirici maskeler..

-Sarkmaları önleyen maske

-Boyun ve dekolte maskeleri

-Her cilt için yağlı maskeler

-Her cilt için yaz maskeleri

-Saç bakım maskeleri…

-Erkeklerin kullandığı özel makyaj çeşitleri nelerdir?

-Makyaj malzemeleri

-Makyaj araç gereçleri

-Makyaj çeşitleri…

-Kalıcı makyaj yapımı…

-Gelin makyajının yapılışı?

-Gelin makyajına hazırlık

-Damat makyajı nasıl olur?

-Damat makyaj hazırlığı…

-Mükemmel makyajın sırrı?

-Gençlik makyajı…

-Hamileler için özel makyaj

-Saç bakım maskeleri…

-Cilt çeşidine göre Maske..

-Cilt temizliği koljen maske

-Maske yapmanın püfnoktası

-Normal cilt maske yapımı

-Karma cilt maskeleri…

-Kuru cilt maskeleri…

-Yağlı cilt maskeleri…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.