Kiprik Bakımı | Kiprikleri Uzatmak Sıklaştırmak ve Gürleştirmek için

0 735

Bakımlı olmak her kadının iç güdüsel en büyük arzusudur. Yüz güzelliği denincede akla ilk gelen noktalardan birisi de kipriklerdir. Her kadın uzun, gür ve gösterişli kipriklere sahip olmak ister. İşte bu yazımızda kiprik bakımı nasıl yapılır, uzun kipriklere sahip olmak için yapılması gerekenler nelerdir? gibi sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.Kirpiklerim çok seyrek ve kısa diye üzülmeyin artık sizde kiprikleri uzatmanın ve gür kipriklere sahip olmanın püf noktalarını öğreneceksiniz.. Kirpik uzatma bitkilerin mucizelerinden yararlanarak güzelliğimiz için hazırlanmış karışımlardır. Ayrıca birçok kadın tarafından da denenmiştir.

Kirpikleri Uzatmak İçin

 • 1 bardak suyu kaynatın.
 • 1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağı (1 yemek kaşığından biraz az) ekleyip karıştırın.
 • Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın.
 • Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün.Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.

Kirpiklerinizi, sıklaştırıp uzatmak, gürleştirmek için,

Eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün.

Kirpik Dökülmesi, yanlışlıkla yanma veya kesilmesi gibi durumlarda insanın canını oldukça sıkan ve biranda aynaya bile bakamaz hale getiren bu gibi durumlarla karşılaşanlar için bitkisel yöntemler veya takma kirpikler imdada getişiyor. Sağlıklılı Kirpiklere sahip için tavsiyeler,

Gülhan Beydemir Doğal Yöntemlerle Kirpik Dökülmelerini Önlemek İçin :

 • 1 Bardak ılık çaya 1 gr. dövülmüş kinin katılmalı, kirpikler ve kirpik dipleri bu su ile, kiprit çöpüne pamuk dolayarak ya da kulak pamuğuyla ıslatılmalıdır. Bu dökülmeyi önler. Bu su, her 3 günde bir yeniden yapılmalıdır, aksi halde bayatlar.
 • Kükürtçe zengin gıdalar (soğan, turp, lahana, şalgam, tere) ile D vitaminli gıdalar (balıkyağı, yumurta, balık) sık sık yenmemlidir. Bunlar kirpikler ve kaşların sağlıklı kalmalarını sağlar ve dökülmeleri önler.

Suna Dumankaya Kirpiklerin Uzaması ve kalınlaşması için tavsiyeler :

 • 1 çorba kaşığı kuyruk yağı, 5 tane ceviz içi, 5 tane fındık içini bir tencerede benmari usulu eritin. Süzdükten sonra içine birkaç damla parfüm damlatın. Cam kavonozda saklayın. Kulak çubuğu ile kirpik diplerinize sürün.
 • Bir çorba kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı buğday özü yağı ve bir tatlı kaşığı soya yağına 3′er tane ceviz ve fındık katın. Bu karışımı kısık ateşte 10 dakika ısıtın. Süzerken bir çay kaşığı lanolin karıştırın. Küçük bir cam kavanoza koyup, her gece yatmadan önce pamuk yardımıyla hafifçe kirpik diplerinize sürün. Ancak gözünüze kaçırmamaya dikkat edin. Suna Dumankaya
 • 3 ölçek hint yağı ile 1 ölçek kanyak iyice karıştırılır. Yatmadan önce kirpik fırçası ile kirpiklere ve kirpik diplerine bu karışımdan sürülür, öyle yatılır. Bütün gece bu yağ, kirpiklere etki eder. Sabahleyin 1 su bardağı sıcak suya 2-3 tatli kaşığı kuru ve ufalanmış ceviz yaprağı konup 15 dakika sonra pamuktan süzülür. Kirpikler bu su ile iyice silinir ve kurutulup fırçalanır. Gülhan BEYDEMİR

Suna Dumankaya’dan Kirpiklerin Gürleşmesi için :

Kirpik Fırçası

 • Bir çorba kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı buğday özü yağı ve bir tatlı kaşığı soya yağına 3′er tane ceviz ve fındık katın. Bu karışımı kısık ateşte 10 dakika ısıtın. Süzerken bir çay kaşığı lanolin karıştırın. Küçük bir cam kavanoza koyup, her gece yatmadan önce pamuk yardımıyla hafifçe kirpik diplerinize sürün. Gözünüze kaçırmamaya dikkat edin. Ayrıca hazır ürünlerimizden de faydalanabilirsiniz.
 • Kaş ve kirpik için iki fındığı teflonda kavurun. Henüz ılıkken bunu kaş ve kirpiklerinize bastırarak sürün. Her akşam bunu uygulayın.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.