Kırmızı Biber (Red Pepper) ile Sağlıklı Zayıflama, Bitkisel Zayıflamanın Sırrı

0 219

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde deniz mevsiminin de başlamasıyla birlikte fazla kilolarımızdan kurtulmak ve ideal kiloya kavuşmak için kırmızı biber mucizesini tanıyalım.. Red Pepper olarakta bilinen ve pek çok sağlıklı zayıflama ve kilo verdirme, diyet merkezinde de kullanılan bu mucizevi ürün ile kısa sürede sağlıklı bir biçimde fazla kilolarınızdan kurtulup ideal kilonuza kavuşmanızın yöntemini açıklayacağız…

İş mesailerinin yoğunluğu masabaşı çalışanları veya işi gereği fazla hareket imkanı bulamayanların başta muzdarip olduğu şişmanlık veya hızlı kilo alımı şikayetlerinize Kımızı Biber Diyeti ile son verebilirsiniz. Peki nedir bu kırmızı biber (red pepper) diyeti;

Kırmızı Biber (Red Pepper), içerisinde barındırdığı bileşenler sayesinde doğal ve bitkisel olarak   iştahınızı kapatmaya yemek yeme arzusunu azaltmaya ve bu süre içerisinde içeriğindeki bileşenler enerjinizi koruyarak gün içerisinde yorgun, bitkin kalmamanıza yardımcı olur.

Bu bitkisel formül ile dilediğiniz kiloya zahmetsizce ulaşabilirsiniz.   Sindirim sisteminizi ve doğal dengesinize hiçbir zarar vermeden, diyet yapmanıza gerek kalmadan kilo vermenizi sağlar. Tek yapmanız gereken iradenize sahip çıkıp dengesiz ve sağlıksız beslenmeden uzak durmak.

Red Pepper; kırmızı biber, l-carnitine, guarana, sinemaki, funda yaprağı, mate yaprağı karışımlarından oluşmaktadır.

Mate Yaprağı;
Uyarıcı ve enerji verici özelliğinin yanı sıra çağdaş bilimin ışığında bugün bilinen en önemli özelliklerinden biri. İçerdiği saponinler ve kafeine bağlı olarak vücutta yağ emilimini engellemesi ve aynı zamanda yağların hızlı yakılmasını sağlamasıdır. Bu nedenle dünyada giderek önemli bir sağlık sorunu haline gelen obezite tedavisinde ve zayıflama rejimlerinde kullanımı giderek hız kazanmaktadır. Ayrıca yüksek oranlardaki vitamin ve mineral içeriği de bu alandaki işlevselliğini artırmaktadır. Zayıflamaya yardımcı olduğu bilinen 12 bitki ile insanlar üzerinde yapılan bir araştırma; Mate`nin önemli bir enerji kaynağı olma özelliğinin yanı sıra yağların yakılma hızındaki performansına bağlı olarak bu bitkiyi ön plana çıkarmıştır.

Mate Yaprağının Özellikleri:
İçerdiği triterpen saponinler sayesinde vücuttaki yağ parçalayıcı enzimlerin aktivitesini engelleyerek yağların emilimini azaltır.

Yüksek oranda içerdiği caffeoylquinic asite bağlı olarak antioksidan özellik taşır. Bu sayede dokuları zararlı dış etkenlere karşı korur. Sindirim kolaylaştırıcı ve bağırsak çalıştırıcı etkiye sahiptir.

İçerdiği caffeoylquinic asitin kafeinle bir kompleks oluşturması sayesinde kafeinin emilimini geciktirir ve bu sayede kafeine bağlı uyarıcı etkinin daha dengeli ve uzun süreli olmasını sağlar.

Merkezi sinir sistemini uyarıcı etkisi nedeniyle dokularda yağ ve glikozun mobilizasyonunu ve hızlı yakılmasını sağlar.

İçerdiği Theobromin isimli madde sayesinde kalp adalesinin çalışmasını hızlandırarak vücuttan su atılımını kolaylaştırır diüretik etkiye sahiptir. Bu ödem giderici etkisi ile de özellikle karbonhidrat kısıtlı zayıflama rejimlerine olumlu katkı sağlar.

Vitamin ve mineral yapısı içeriği ve miktarları bakımından üst düzeyde bir fiziksel performans sağlayacak en uygun yapıdadır. Açlık duygusu ve aşırı iştahı engeller.

Açlık duygusu ve aşırı iştahı engeller.
Mate özellikle spor yapan ve ağır bedensel aktivite gösteren kişiler için mükemmel bir enerji kaynağıdır. Vücudun ve zihnin erken yorulmasını engeller.

Bolik prosesi aktive edip kan akışını hızlandırarak vücudun yaşamsal öneme sahip besinlerden optimum düzeyde yararlanmasını sağlar. Böylece zihinsel aktivitenin artmasına katkıda bulunur.

Red Pepper (Kırmızı Biber) Faydaları :
– Vücutta aşırı yağ ve kolestrol birikmesini önler, sindirimi kolaylaştırır.
– Kırmızı biber terlemeyi arttırır, gut hastalığına iyi gelir.
– Kırmızı biber mide suyu ve tükrük oluşumunu arttırır.
– Romatizma, mafsal ve diş ağrılarını azaltır.
– Krampları giderir, kolerayı önler.
– Kanser tedavisinde kullanılır.
– Terlemeyi arttırır, gut hastalığına iyi gelir.
– Öksürük ve boğaz ağrılarına iyi gelir.
– Sinir hastaları için doğal yatıştırıcıdır.
– Antibakteriyel etkisi ile hastalıkları önler.
– Kırmızı biberde bulunan E ve C vitamini, kötü kolestrolü düşürür.
– Kırmızı biber portakaldan 3 kat daha fazla C vitamini içeriyor.
– Kırmızı biberde bulunan “fenolin” adlı antioksidan madde felç riskini azaltır ve kalbe iyi gelir.
– Kırmızı biberin renk maddesi “likopen” ise bağırsak, rahim ve prostat kanserinden korur.
– Kırmızı biberdeki “Ökaroten”, A vitamininin ön maddesi olup (Pro vitamin A) bağışıklık sistemini güçlendirir.
– Kırmızı biberdek, “capsaisin” ise prostat tümörlerini yok eder.

Funda Yaprağı;
Obezite rahatsızlıklarında kullanılan çok etkili bir zayıflatıcıdır. Ayrıca iltihabı kurutmada, romatizmal hastalılarda, kolesterol düşürücü ve ağrı kesici olarak da kullanılmaktadır. Funda Yaprağı, iyi bir böbrek çalıştırıcı olduğundan idrar yolları dezenfektanı olarak kullanılır, idrar söktürücüdür. Kabızlığı giderici etkilere sahiptir.

Yukarıda anlatılanlar ışığında tıbbı bir müdahaleye gerek kalmadan doğal ve bitkisel yollarla kolayca istediğiniz forma ve kiloya kavuşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.