Pes 2013 Klavye Joystick Tuş Ayarları | Pes 2013’te Pas şut Tuşu

0 10.506

Pro Evolation Soccer yani pes olarak bildiğimiz ve gerek görsellik gerekse oynanabililik yönünden en iyi futbol oyunlarından birisidir. Ancak oyun konsol ayaları olarak geldiğinden bilgisayarda oynayabilmek için klavye ayarlarının yapılması gerekiyor. İşte bugün sizlere, pes 2013’te klavye tuş ayarları nasıl yapılır, tuş, çalış, artistik hareketler için ayarlar nasıl olmalı bunlar hakkında bilgiler verceğim..

Pes 2013 tuş ayarları, Pes 2013 klavye ayarları, Pes 2013 tuş ayarları, pes 2013 tuş ayarları, resimli anlatımı bilgihanesi.com ziyaretçileri için hazırlanmıştır. Oyunu Yeni Kuranlar Henüz oyunu ilk başlatışınız ise ilk sayfa ayarlarında karşınıza çıkan buton ayarları,  pes 13′nin bilgisayarınızda kurulu olduğu dizine giderek (masa üstünde oyun simgesine sağ tıklayıp dosya konumu aç derseniz direk ayarlar sayfası açılır) SETTINGS isimli uygulamayı çalıştırın ve aşağıdaki resimde gösterilen yerleri açın.

Pes 2013 Klavye Tuş Ayarları
Pes 2013 Klavye Tuş Ayarları

Açılan ekranda 3 tür seçenek olduğunu göreceksiniz.

Tür 1 (profile 1), Tür 2 (profile 2), Tür Özel (profile 3-special)

1. Tür (Profile 1) için pes 2013-2012 Klavye tuş ayarları ;

Y : Klavye harfi W görevi, Ara pas ve kaleceyi çıkartma.

X : Klavye Harfi D görevi, Şut çekme, rakibe dalma, ikili mücadele.

A : Klavye harfi S görevi, kısa pas ve oyuncular arası geçiş.

B : Klavye harfi A görevi, uzun (havadan) pas rakibe kayarak müdahale (sert giriş).

Ayrıca artistik hareketler yapmak, özel hareketler ve çalımlar atmak için resimde görülen LT, LB, RT, RB alanlarına tıklayıp tuşlar atayarak kendinize has ayarlarınızı oluşturabilirsiniz..

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.