Rüyada Ağlamak, Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

0 760
Rüyada Ağlamak
Rüyada Ağlamak

Rüya bilinç altımızın uyku durumundayken zihnimizde canlandırdığı bir tür eylemler dizisinden oluşur. Pek çoğumuz merak ederiz rüyalar gerçek midir, gerçeğe çıkar mı nasıl yorumlanır. Bu yazımızda sizler için ‘rüyada ağlamak‘, rüyada ağladığını görmek ne anlama gelebilir, nasıl yorumlanmalıdır bilgiler vereceğiz..

İslami açıdan Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir, Tabiri, Yorumu:

Rüyada ağlamanın bir çok tabiri olabilir.Zira rüyada ağladığınızı görmenin de bir çok farklı versiyonu da olabilir.Şimdi sizlere Ehlibeyt imamların İmam Cafer Sadık (a.s)’ın ağlamak ile ilgili yaptığı tabire ve diğer büyük alimlerin tabirlerine göz atalım.

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada ağladıktan sonra güldüğünüzü görmek; ecelinizin yaklaştığına işarettir. “Doğrusu güldüren de ağlatan da O’dur. Öldüren de dirilten de O’dur.”
İbn-i Sîrîn: Ağlamak; Allah’ın inayetiyle sevineceğinize…
Günahlarınızdan dolayı veya ilim, Kurân vb. meclislerde ağladığınızı görmek; Allah’ın fazlıyla günahlarınızın bağışlanacağına…
Ağladığınızı ama gözlerinizden yaş gelmediğini görmek; zarara uğrayacağınıza…
Ağladığınızı ama gözünüzden yaş yerine kan geldiğini görmek; daha önce yapmış olduğunuz bir işten dolayı pişman olacağınıza işarettir.

Rüyada Ağlamak, Rüyada Ağladığını Görmek ve Anlamı:

Yüksek sesle ve üstünü başını yırtarak ağlamak, rüya sahibinin uyanıkken de ağlamasına, sessizce ağlamak yağmur ve berekete, rahmete ve Allah korkusuna, sevinç ve sürura delalet eder. Tam tersi olarak sevineceğinizin işaretidir.
Ağlamak ruhun saflığına işarettir. Ağlamak sevinçle yorumlanır. Akıtılan gözyaşı yanaklarınızı yakıyorsa sevineceksiniz, üşütüyorsa üzüleceksiniz. Rüyada bağırmayarak ağladığını görmek, dert ve gamdan kurtulmaktır. Bağırarak ağladığını görmek, o yer halkı için musibet geleceğine yorumlanır.
Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek, muradına ermektir. Ağladığını ve fakat gözlerinden yaş akmadığını görenin, beklediği şey, ümit ettiği şey eline geçmez. Ağladığını ve gözünden yaş yerine kan aktığını görmek, elinden kaçırdığı fırsata pişman olduğuna ve günahlarından tövbeye delalet eder.
Ebu Sait El-Vaiz’e göre: rüyada tanıdığı bir insanın vefat ederek buna ağladığını görmek, gördüğü gibi çıkmaya, ölüm yüzünden musibete, kedere ve halkın suçlamasına delildir. Halkin bir büyük için ağladıklarını ve elbiselerini yırttıklarını görmek, o kişinin kötülük yapacağına delalet eder. Rüyada öldüğünü ve cenazesinin arkasından halkın sessizce ağladıklarını görmek, devlet büyüğü tarafından herkesin sevineceklerine işarettir.

 

Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir: videolu anlatım uzmantv

rüyada ağlamak neye çıkar, ruyada-aglamak-uzulmek, rüyada sevdiğinle ağladığını görmek, rüyada sevdiğinin ağlatması, rüyada sevdiginin aglaması, ruyada sevdiginin ağladigini görmek, rüyada sevdiğinden ayrıldığını görmek ağlamak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.