Rüyada Vurmak, Vurulmak, Yaralanmak Ne Anlama Gelir?

1 10.726

Rüya, insanoğlunun hala gizemini koruyan, uykusal düzlemde gördüğü olayların yansımasıdır. Pek çoğumuz merak ederiz, rüyayı neden görürüz, ne anlama gelir rüyamızda gördüğümüz şeyler bugün kü rüya tabileri konumuzda, rüyada vurulmak, yaralanmak, yaralamak, vurmak gibi olayların ne anlama gelebileceği hakkında bilgiler vereceğiz.

Rüyada Vurmak ve Vurulmak Ne Anlama Gelir?

İslam alimlerinden İmam Cafer Sadık (a.s) bildirilenlere göre;

 Rüyada vurmanın altı tabiri vardır:
1-Şefaat,
2-Mücadele,
3-Çözülemez görülen bir işin çözülmesi,
4-Yolculuk,
5-Büyüklük,
6-Haram mal.

Diğer bir rüya tabir

Kirmanî: Sopayla vurulduğunuzu görmek; inançsız biri yüzünden sıkıntı yaşayacağınıza ve fakirleşeceğinize…
Kesekle (bıçakla) vurulduğunuzu görmek; menfaat elde edeceğinize…
Kesekle sırtınızdan vurulduğunuzu görmek; birinden nasihat işiteceğinize…

Yumrukla vurulduğunuzu görmek; aldığınız darbenin şiddetince size vuran kimseden zorluk göreceğinize…
Tabancayla vurulduğunuzu görmek; birinden çirkin bir söz işiteceğinize ve saygınlığınızın azalacağına işarettir.

Cabir Mağribî: Birinin size belirli bir amaçla vurduğunu görmek; gelir elde edeceğinize ve yeni elbiseler giyeceğinize…
Tanıdık birinin sopa veya kırbaçla size vurduğunu görmek; o kimseden kötülük göreceğinize işarettir.

İsmail Eş’as: Ölmüş birinin size vurduğunu görmek; bir yolculuktan menfaat elde edeceğinize veya kaybettiğiniz şeyleri tekrar elde edeceğinize…
Öldüğünüz halde etrafınızdaki insanların sizi vurduğunu görmek; din yolunda güç kazanacağınıza veya bazı tabircilere göre borcunuzun ödeneceğine…
Ölmüş birine vurduğunuzu ve onun bu duruma razı olduğunu görmek; ölen kimsenin ahiret hayatının iyi olduğuna işarettir.

Rüyada Yaralanmak ve Yaralamak Ne Anlama Gelir?

Rüyanızda yaralandığınızı görüyorsanız, vücudunuzun ağrıyan noktalarına dikkat çekmelisiniz. Tepeden tırnağa genel sağlık kontrolü yararlı olabilir. Bunun yanı sıra kendinize hayatınızda neleri ihmal ettiğinizi sorun. Acil ihtiyaçlarınızı ve önceliklerinizi belirleyerek hayatınızı değiştirebilirsiniz.

Rüyada bir kimseyi yaralamak veya bir kimse tarafindan yaralanmak, yaralanan için keder ve sıkıntı çekmeye, yaralayan için ise, büyük bir günah işleyecek bir durumla karşılaşmaya delalet eder.

Rüyada yaralı bir kimseyi görmek veya yaralanmak, evinizde de, işyerinizde de tedirgin ve ruhen sizi üzen olaylarla karşılaşmakta olduğunuzdan çok hassas bir durumda bulunduğunuzu, bu buhrandan kurtulmak için çareler düsündüğünüzü ve sonunda her iki cephede de başarılı zekanızla işi tatlıya bağlayarak huzura kavuştuğunuzu gösterir.

Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyada bedenini yaralanmış görse, çalışması ile eline geçecek mala işarettir. Eğer sağ elinin yaralandığını görse, erkeklerden kendisine yakın olanlardan, sol eli yaralı ise kadın akrabaları tarafindan istifade edeceği mala işarettir.

Sol ayağın yaralanması, o kimsenin ekin ve ziraat vasıtası ile elde edeceği maldır. Eğer yara ökçesinde ise, çocuğu tarafından nail olacağı mala işarettir. Kendisinin yaralandığını, halbuki yarasından kan akmadığını gören kimse, kendisine ait olan fazilet ve meziyete yaklaşmıştır. Yaralansa o yarasından da kan aksa, eline mal geçer ve o malın eseri o kimsede belli olur.

Sol elinin yaralandığını görse o kimsenin askeri fazlalaşır ve iki misline çıkar. Sağ elinin yaralandığını görse, elinde bulunan şey, mal ve mülkü fazlalaşır ve iki misline çıkar. Bedeninden yaralandığını görenin malı fazlalaşır ve iki misline çıkar.

Bacağından yaralandığını görenin aşiret ve kabilesi çok olur. Baldırından yaralandığını görenin ömrü kat kat ziyadeleşir. İki ayaklarından yaralandığını görse onun memleketinde sebati, devamı ve saltanatı uzun olur.

Bir kimseyi rüyada diğer birisi yaralasa, yaralayan kimse diğerine musallat olur ve ona hakkı tebliğ etmeye çalışır. Yaralandığı yaradan kan çıksa, yaralayan günahkar olur ve yaralanan kimse sevaba nail olur. Bir kimse rüyada bir kafiri yaraladığını ve kan akıttığını görse, o kimse, kendisine düşmanlığı aşikare olan bir kimse üzerine musallat olur ve ona hak söz söyler.

Bir kimse birisini yaralasa ve kan çıkmasa, yaralanan adam hakkında cevap veremeyeceği doğru bir söz söyler. Bıçak veya demirden bir şeyle birisini yaraladığını gören kimse, diğerinin kötülüklerini izhar ve onda asla hayır olmadığına işarettir. Bir kimsenin kamında yaralandığını görse, çocuğu ve çocuğunun çocuğu tarafından kendisine mal isabet eder.

Not; Unutmayın rüyaların ne anlama geldiğini %100 de bilmek yorumlamak, insanların bilgi ve becerilerinin üstünde bir olaydır, bu sebeple burda yazılanların da sadece rüyanın yorumuna ilişkin ve daha önceden bu şekilde yorumlanmış olaylardan ibaret olduğunu, %100 doğruluk içermediğini lütfen unutmayınız..

rüyada vurulduğunu görmek ama ölmemek, rüyada deprem görmek ile ilgili yaşanmış rüya tabirleri, rüyada silahla vurulduğunu görmek ve ölmemek, Ruyada vurulmak, ruyada vurulup ölmemek, rüyada vurulmak, rüyada yaralanmak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.