Saç Kırıklarını Azaltmanın Yolları Nelerdir, Saç Kırılmasını Önlemek Engellemek

0 335
Saç Kırılmalarını Azaltmak Önlemek için
Saç Kırılmalarını Azaltmak Önlemek için

Saçlar vücudumuzda pek çok kez ihmal ettiğimiz ama bir o kadar da önemli olan hassas bölgelerimizden birisidir. Gerekli özen ve dikkat gösterilmediği zaman saçlarımız zayıflar dökülme ve kırılmalara başlar. İşte bugün sizlere saç kırılmalarını azaltmak için dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler vereceğim..

Sürekli uygulanan kimyasallar, aşırı saç modelleri ve sıcak şekillendirme uygulamaları saçların kısa sürede yıpranıp kırılmasına neden olur. Kırıklarla dolu saçlar ise istenen bir görüntü değildir.

Kırıkları önlemek için birkaç basit ama önemli yöntemi uygulayabilirsiniz.

İşte size kırıkları azaltmak için birkaç ipucu:

 

  • Isı uygularken dikkat edin

Saç maşaları ya da düzleştiricilerinin hayat kurtardığı bir gerçek. Adeta kuaför düşünmeden giysi seçer hale geldik. Ancak bu aletler yanlış ya da sık kullanıldığında geri dönülmez zararlara yol açar. Çünkü saçlara ısı uygulamak kırık oluşumunu arttırır. Sürekli fön yapmak, zamanla saçınızı zayıflatacak, inceltip kolay kopar hale getirecektir. Elektrikli aletleri özel günlere saklayın ve kesinlikle haftada bir kereden fazla kullanmayın.

 

 

  • Bigudi kullanın

Isıyla şekil vermek yerine bigudi gibi doğal şekillendiriciler kullanmayı deneyin. Saçınızı bigudiye nemliyken sarın, böylece daha pürüzsüz bir görünüm elde edersiniz, saçınıza da zarar vermemiş olursunuz. Saçınızı nemliyken örmek de ısı uygulamanıza gerek kalmadan kalıcı ve güzel dalgalara sahip olmanızı sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.