Samsung’tan Galaxy S3’lere 300mAh’lik Uzun Ömürlü Pil Takviyesi | S3’te Çabuk Biten Batarya Çözümü

0 803

Akıllı telefonların en büyük kusuru olarak kabul edilen olaylardan birisi de bataryaların kullanım süreleridir. Samsung, Galaxy S3’te bu yönde şikayetçi olan, batarya, pil ömrünü uzatmak, her gün şarj edilen bataryalardan kullanıcıları kurtarmak için geçte olsa bir adım attı. Yeni 3000mAh’lık bataryalar ile Galaxy S3 sahipleri her gün batarya şarj etme sorunundan kurtulacak.

Samsung Galaxy S3 ve Batarja Süresi
Samsung Galaxy S3 ve Batarja Süresi

Eğer, sizde bir galaxy S3 sahibi iseniz ve bataryanız, piliniz çok çabuk bitiyor ve her gün şarj etmek zorunda kalıyorsanız aşağıdaki haberimiz sizin için…

Galaxy S3‘ünüzün pil ömrünü onu biraz kalınlaştırmak pahasına uzatmak istiyorsanız, Samsung‘un 3.000mAh’lik resmi çözümüne hazırlanın.

Akıllı ceplerin kullandıkları teknolojilerden en geride kalanı,muhtemelen kullandıkları piller. Samsung ise normalde 2.100mAh gücünde bir pil ile gelen Galaxy S3 için şimdi 3.000mAh’lik bir pil sunmaya başlıyor. NFC çipini üzerinde bulunduran pil, cihazın içine sığabilmek için farklı bir arka kapak kullanıyor. Pilin yurtdışı fiyatı 64.99 dolar (yaklaşık 115 TL). Ülkemize geldiğinde fiyatı daha da artacak pilin pek de hesaplı olduğu söylenemez.

Pil ile sunulan kapağın aynı zamanda cebinizi darbelere karşı koruyacağı söyleniyor. Tüy gibi hafif S3’ünüzü birazcık ağırlaştıracak yüksek kapasiteli pilin, cihazın pil ömrüne kaç saat katkıda bulunduğuyla ilgili bir bilgi ise verilmiyor.

Samsung Galaxy S2-S3 Şarj Çabuk bitiyor, her gün şarj ediyorum diyorsanız konumuzun devamında yer alan batarya ömrünü uzatma tavsiyelerimizi uygulamanızda fayda var. Samsung Galaxy S 2 ve akıllı telefonların en çok pil tüketen etkenlerinden biriside işlemcidir. Galaxy S 2′nin 1.2GHz işlemcisi pil tüketiminde oldukça büyük rol oynuyor. Root yapmış olan kullanıcılar telefonun CPU kullanımını ayarlayabiliyor. SetCPU for Root Users uygulaması ile telefonunuzun CPU (işlemci) kullanımını azaltarak yani underclock yaparak pil kullanım sürenizi büyük oranlarda artırabilirsiniz.

Arkaplan Görüntüsünü Basit Tutun

Canlı duvar kağıtları yani Live Wallpaper’lar görünüm olarak harika olabilir fakat bekleme modunda oldukça fazla pil tüketmektedir. Mümkün olduğunca siyah ağırlıklı, basit ve sadece arkaplanlar kullanmaya çalışabilirsiniz. Böylelikle cihazınızın pil tasarrufuna yardım olabilirsiniz.

Tam Şarj Edin (Pil Kalibrasyonu)

Çoğu kullanıcı, telefonunun şarj etme ihtiyacı olmasa bile şarj etme eğilimindedir. Telefonunuzu her şarj etme imkanı bulduğunuzda şarj etmeniz ile pil sağlığına zarar verebilirsiniz. Bu nedenle, telefonunuz tamamen kapanana kadar veya kırmızı batarya işareti görene kadar şarja takmayın. Telefonunuzun bataryası bittiğinde ise, şarja takın ve %100 olana kadar şarj olmasını bekleyin. Böylece, hem pil sağlığını korur, hem de iyi bir pil kalibrasyonu yapmış olursunuz.

2G/3G Bağlantısı Arasında Geçiş Yapın

Telefonunuz bağlanmak için sinyal bulamadığında daha çok güç kullanma eğilimindedir. Sinyal alımı kötü olduğunda veya herhangi bir seyahete çıktığınızda 2G ve 3G bağlantıları arasında geçiş yapın. Bu şekilde daha çok pil ömrü sağlarsınız.

Bluetooth’u Devre Dışı Bırakın

Harita üzerinde yer bulmak istediğimizde kullandığımız GPS ve dosya gönderimi gibi şeyler için kullandığımız Bluetooth‘u kullanmadığınız zamanlarda kapatarak batarya kullanım sürenizi artırabilirsiniz.

Otomatik Döndürme / Hareket Sensörünü Devre Dışı Bırakın

Telefonunuzda eğim gerektiren hareket sensörlü oyunlar oynamıyor iseniz hareket sensörünü devre dışı bırakın. Böylece, haberiniz olmadan pil tüketimini engelleyebilirsiniz.

s3 şarj çabuk bitiyor, galaxy s3 şarjı çabuk bitiyor, galaxy s3 şarj çabuk bitiyor, s3 sarjı cabuk bitiyor, galaxy s2 sarji hemen bitiyor, s3 şarj süresi, galaxy s2 şarj çabuk bitiyor, s3 pil kalibrasyonu, s3 batarya kalibrasyonu, s2 pil ömrü, s3 pil cabuk bitiyor, s3 sarj, s2 sarj sorunu, galaxy s3 şarj dolum süresi, galaxy s3 şarj az gidiyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.