Sony, Xperia Modelleri için Jelly Bean (Android 4.1) Güncellemesi Alacak Modelleri

0 402

Sony, Xpreia serisi 2011 ve 2012 yılı modelleri için Android işletim sistemi 4.1 Jelly Bean güncellemesi alacak ve almayacak modellerini duyurdu. Yazımızın devamında sony Xperia modellerinin hangilerinin güncelleme alıp hangilerinin almayacağını öğrenebilirsiniz.

Bilindiği üzre 2011 yılı Xperia modellerine JellyBean güncellemesinin gelip gelmeyeceği merak konusuydu. Daha önce resmi ağızlardan olmasa da Sony İngiltere’nin tepe yöneticilerinden John Cooper bazı Xperia modelleri için Jelly Bean güncellemesinin yayınlanmayacağını açıklamıştı.

Bugün itibariyle yapılan resmi açıklamada

Jelly Bean 4.1 Güncellemesi Almayacak Modeller;

Xperia Arc S, Xperia Arc, Xperia Neo, Xperia Neo V, Xperia Ray, Live With Walkman, Xperia Active, Xperia Mini, Xperia Pro Mini ve Xperia Pro modelleri için Jelly Bean güncellemesinin yayınlanmayacağı bildirildi. Söz konusu güncellemenin müşteri beklentisini karşılayamayacağı ifade edilirken telefonlar için çeşitli güncellemelerin devam edeceği açıklandı.

Jelly Bean 4.1 Güncellemesi Alacak Modeller;

Japon üretici güncelleme almayacak modellerin yanı sıra güncellemenin yayınlanacağı modelleri de açıkladı. Xperia T, Xperia TX, Xperia V, Xperia S, Xperia acro S, Xperia ion, Xperia P, Xperia Go ve Xperia J periyodik aralıklarla Android’in en hızlı, stabil ve güvenilir sürümüne kavuşacak.

Yeni güncel bilgiler edindikçe siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşımda bulunacağız..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.