Ter kokusuna Bitkisel Çözüm | Ter kokusunu bitkisel Yollarla Önleyin Engelleyin

0 216

Sıcak havalarda özellikle pek çoğumuzun en büyük kabuslarından olan ter kokusuna bitkisel yollardan çözüm aramadıysanız yazımızı okuyarak bitkisel yöntemlerle ter kokusunu nasıl giderebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bitkiler, içerlerinde doğal olarak bulundurdukları, elementler sayesinde pek çok alanda biz insanların imdadına koşmaktadırlar.İşte doğal bitkilerle istenmeyen vücut kokusunu önlemeye yardımcı bitkiler ile ter kokusunu sorun olmaktan çıkarabilirsiniz. Çoğu vücut kokusunu gidericiler kokuyu gizlemeye, terlemeyi azaltmaya ve nemle dost olan bakterilerden cildi korumaya  çalışır. Bununla beraber ter kokmaz, koltuk altlarında ve genital bölgelerde bulunan ter bezleri tarafından üretilen ter, protein ve yağlı mineraller yayar, kokuya neden olan bakterilerin gelişmesine yardımcı olur.

Deodorantlı sabunlarla yıkanmak ciltteki hemen hemen tüm bakterileri uzaklaştırır. Koku önleyiciler (antiperspirantlar) ve deodorantlar da etkilidir ancak koltuk altını tahriş edebilir. Karbonhidrat ya da mısır ununu terleyen bölgeleriniz için deneyebilirsiniz. Her iki toz da nemi emer ana antiperspirant değildir. Karbonat ortalama bir antiseptik ve koku gidericidir.

Bakteri gibi, yiyeceklerde koku yapabilir; Soğan, sarımsak, balık, lifli yeşil yiyecekler gibi çinko içeren gıdalar koku yapabilir. Aşırı terleme, kimyasal dengesizlik gibi ciddil hastalıklar vücut kokusu yapabilir. Koku yapan hastalıklardan şüpheleniyorsanız doktora görünün.

Ter kokusunu engelleyen Yok eden gideren Bitkiler :


  • Adaçayı:

Bu bitki oldukça popüler bir ter önleyicidir. (antiperspirant). Adaçayı yağı, tentür ve çay poşetleri kolay bulunur. Tentür ile sulandırılmış yağı, yüz ve genital bölgeleriniz hariç terleyen bölgelerinize doğrudan sürün. Çay olarak da içebilir ya da terleyen bölgelerinizi bununla yıkayabilirsiniz. Hamile kadınlar çayını içmemeli ya da tentür kullanmamalı.

  • Çay ağacı yağı:

Bu tarçın kokulu yağ, Avustralya’daki bir ‘Melaleuca alternifolia’ ağacından elde edilir. Terleyen bölgelerinize uygulayın. Yağ, ortalama bir antiseptik ve deodorant dermatit (deri yanığına) neden olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.