Tokluk Hissi Veren Tok Tutan, Zayıflamaya Yardımcı Yiyecekler Besinler

0 252

Bilim adamlarının uzun araştırmaları sonucunda tokluk hissi vererek zayıflamaya yardımcı olan besinleri yiyeceklerden 10 tanesini açıkladılar. Belirlenen açılığı bastıran tokluk hissi veren, insanı tok tutan yiyecekler, patates, yumurta, yulaf, fasulye, balık, sebze çorbası, elma, kırmızı et, salata ve patlamış mısır insana en çok tokluk hissi veren besinler arasında yer almaktadır.

Zayıflamaya yardımcı yiyeceklerin kullanım şekilleri ;

Patates
240 kalorilik papates haşlaması yediğinde 3 saatten daha uzun süre tok hissedebilirsin. Cips ve patates kızartması için aynı şey geçerli değil.

Yumurta
Bilim adamlarını ‘mükemmel proteini’ yumurta uzun  süre tok hissettiriyor.

Yulaf
Yulaflı gevrekler en doyurucu kahvaltılık. Protein ve lif  bakımından oldukça besleyici. Yağsız süt veya yoğurtla yendiğinde  sabah tok kalabilirsiniz.

Fasulye
Fasulye yüksek lif oranına sahip. Araştırmalar yüksek lif oranına sahip yiyeceklerin midede daha yavaş öğütüldüğünü ve tokluk hissinin yemek yedikten sonra  çok daha uzun sürdüğünü gösteriyor.

Balık
Kalkan ya da kevrek gibi  büyük ızagarada pişirilmiş balıklar daha tok hissetmenizi sağlıyor.

Çorba
Rejimde olan ve günde 2 kase çorba içenler kilo kaybetmede ve kilosunu korumada  başarılılar . Tavuk ve sebze çorbaları uzun  süre tok kalmanızı sağlayan çorbalar

Elma
Elma sıvı bakımında oldukça yüksek bir meyve. Çok su içeren yiyecekler az kalori içerir. Günde 1 elma sizi sağlıklı ve tok tutar

Kırmızı et
Demir ve çinko gibi birçok önemli bileşene sahip protein yuvası kırmızı et yanında yüksek lif oranına sahip pirinç ve bulgur pilavıyla yediğinizde bir daha mutfağa uğramanıza gerek kalmaz.

Salata
Çok az kalori içermesine rağmen sizi oldukça tok hissettirir. Yemeğin başında salata yiyenler yemeyenlere göre daha az kalori alıyor.

Patlamış mısır
Fazla yer kaplıyor olmasına rağmen hiç de aşırı bir yiyecek değil. Sizi hem oyalar hem de tok tutar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.