Vücut Şekline Göre Gelinlik Seçimi ve Modelleri 2013

0 332

Her genç kızın hayali ve hayatının en özel günüdür, evlenme günü ve bugün için en güzel ve en özel gelinliği seçmek giymek ister. Değerli okurlarımız için 2013 yılı vücut tipine, şekline göre gelinlik seçimi nasıl olmalı, vücut şekline göre gelinlik seçimi ve modelleri hakkında bilgiler vereceğiz..

Gelinlik seçimin de vücut tipinizin çok büyük önemi vardır. Bazen yanlış karar verilerek giyilen gelinlikler ne yazık ki itici bir görüntüyeneden olabilir. Bunun daha sonra siz bile farkına vardığınız da herşey için geç olacak ve pişmanlık duyacaksınızdır.

[nggallery id=2]

Gelinlik modeli seçimi yapmadan önce sizler için aşağıda paylaştığımız püf noktaları mutlaka okumanızı tavsiye ederim. En doğrumodeli seçmeniz için öncelikle vücut tipinizi bilmeniz gerekiyor.

Armut Tipi

Bu vücut tipinin özellikleri geniş kalça, incebel, dar omuz, küçük ya da orta büyüklükteki göğüslerdir. Armut tip vücutlu gelinleriçin dikkat edilmesi gereken şey kalça ve belarasındaki simetriyi yakalamaktır. Kalçayı iyice ön plana çıkaran dar modellerden, beli ince gösteren kemerli modellerden ve hatları belirginleştiren saten kumaşlardan uzak durmalısınız. Vücudunuzun üst kısmının güzelliğini vurgulayacak straplez, işli korse ve basenden aşağı kabarık inen etekler tam size göre. V yaka modellerden kaçının.

Kum Saati

Kum saati formundaki vücutlarda omuzlar basenlere, göğüsler kalçalara yakın ölçülerdedir. Bu form oldukça orantılı bir vücut tipine işaret eder. Kum saati formlu vücuda sahip bir gelin iseniz pek çok modeli rahatlıkla giyebilir, cesur modelleri büyük bir rahatlıkla seçebilirsiniz. Orantılı vücut hatlarınızı gözler önüne serecek bir denizkızı modeli üzerinizde harika duracaktır. Düz grek tipi modellerden ve yüksek yakalı gelinliklerden kaçının.

Elma Tipi

Elma tipli vücutlarda göğüs, kalça ve bel yakın ölçülerdedir. Vücudun üstü kısmı alt kısmına göre daha geniştir. Karın bölgesi kilo almaya meğillidir, göğüsler büyüktür. Elma tipi vücutlu gelinlerde amaç bel bölgesini kamufle etmek olmalıdır. Güzel göğüslerinizi ön plana çıkaracak derin dekolteler veya gemici yakalı gelinlikler sizin için ideal olacaktır. Vücudu saran veya hatları belirginleştiren kumaşların yerine sert ve kalın kumaşları tercih edin. Size uygun etek modeli, tek parça kulptan açılımlı A tipi gelinliklerdir. Balon eteklerden, likralı ve saten kumaşlardan, kuyruklu eteklerden ve yuvarlak yakadan kaçının.

Atletik Vücut

Atletik vücutlu gelinlerde> omuzlar geniş, kalçalar dar, göğüsler küçüktür. Bel kısmı çok belirgin olmayabilir. Sizler, klasik gelinlik modellerini; yani bedeni tam olarak saran uzun etekten oluşan kabarık modelleri seçmelisiniz. Bu model, vücudu balerin gibi gösterir ve siluetin dengeli olmasını sağlar. Beden boyunca çok ince bir çizgi halinde uzanan kılıf modeller de atletik gelinler için uygun olacaktır. Giydiğiniz her gelinliğin içinde oldukça fit duracaksınız fakat aşırı kaslı bölgeleriniz varsa bu bölgeleri kapatmak isteyebilirsiniz.

Gelinlik seçerken işinize yarayacak tüyolar:

İri göğüslü gelinler:İri göğüslere sahipseniz dikkati başka yere çekmek daha doğru olacaktır. Bunun için dekolteden kaçınmanız ve kare yaka modellere yönelmeniz daha doğru olacaktır. Göğüsleri toplayan bir modeli, dar bir çan etek modeliyle birleştirdiğinizde zarif bir görüntü yakalayacaksınız..

Beli kalın gelinler: Korsajlı veya sivri belli modeller belinizi çok daha ince gösterecektir.

Minyon gelinler: Sade ve basitlikten yana olarak vücudunuzun zarafetini ortaya çıkarmaya çalışın. Gelinlikteki aşırı işlemeler, kemer ve kuşaklar boyunuzu olduğundan daha kısa gösterecektir. Çok kabarık etekler de gelinliği enine genişletecek ve yine aynı etkiyi yaratacaktır. Vücudu yukarı çeken askılı modeller size çok daha iyi oturacaktır. Kilonuzdan memnunsanız cesur modellerle dikkati boyunuza değil gelinliğinizin göz kamaştıran tasarımına çekebilirsiniz.

Kalın kollu gelinler: Son derece şık dantelli veya dantelsiz bolerolarla hem gelinliğinize ayrı bir hava katmış hem de kollarınızdaki fazlalığı kapamış olursunuz. Doğrudan teni göstermeyen hoş işlemeli tüller de aynı görevi görecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.