Youtube Giriş Sorunu ve Çözümü 2010 Youtube Dns Programsız Gir

0 508

Uzun zamandır Türkiye ip leri mahkeme kararıyla youtube girişine bağlanmasına kapalı olduğu için, dünyanın en büyük video paylaşım sitesinden ayrı kaldık.. Bugün bilgihanesi.com ziyaretçilerine youtube’a nasıl programsız Dns ayarı bile yapmadan giriş yapılır, erişim yasaklı sitelere sorunsuz nasıl giriş yapılır  onu anlatacağım.. 2009’dan beridir çekilen bu çileye 2010 Ekim ayı itibarıyla son verin… 🙂

İhtiyacımız olan tek şey Notepad veya benzeri text editor olacak 🙂 Birazdan aşağıda verecek olduğum youtube ve google uygulama ip’lerini windows HOSTS dosyasına kayderek youtube giriş sorununuzu kökten halledseceksiniz..

Şimdi lafı uzatmadan youtube,  googlemap, translate ve diğer engelli google uygulamalarına programsız ve DNS düzenlemesi yapmadan giriş yapacağız onu anlatayım..

Windows kullanıcıları bilgisayarınızdan windows’un kurulu olduğu dizine giderek system32 klasörünü açınız..

Kısayol: Windows Tuşu + R açılan ekrana C://windows/system32/drivers/etc/ yazınız..

System32 klasörü içerisinde drivers isimli klasöre tıklayın ve etc klasörünü bulun ardından HOSTS yazan dosyayı notepad programı veya herhangi bi text editörü ile açın.. ve aşağıda vermiş olduğum youtube ve google iplerini sayfanın en altına yapıştırın…

//Edit 2013

Arkadaşlar ülkemizde şuan için youtube girişlerde sıkıntı olmadığı için konu yeniden düzenlenmiştir.

Ancak iş yerlerinde veya kurumlarda izin verilen siteler kontrol altında olduğu için engellemeler yapılabiliyor. Yukarıda anlatılan bilgileri bu işlemler için kullanabilir veya vtunnel gibi siteler üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.